| GNicholas a întrebat:

Deeeeeci am facut un cont de Netflix cu abonament in Olanda folosind vpn deoarece se pare ca gift codurile cumparate in Romania nu pot fi folosite in tara XD (sa nu cumparati btw) si a trebuit sa folosesc un vpn pentru a ma conecta la o alta tara in care e valabila optiunea de a folosi gift codes(puteam sa aleg America dar erau servarele lor la pamant atunci)in fine, sunt unele seriale(The Big Bang Theory) sau filme(Adrift) care sunt subtitrate doar in engleza sau olandeza, intrebarea mea e daca la voi, cei cu cont de Netflix facut in Romania, aveti subtitrari in romana la serialul si filmul mentionat mai sus...

Răspuns Câştigător
| AlexMh a răspuns:

Nu exista "doar in engleza sau olandeza". Daca Te uiti pe Browser ai subtitrari la toate limbile disponibile. Daca ai limbi lipsa pe TV, atunci problema este de la TV, este de generatie veche si nu suporta subtitrarile cu diacritice, problema foarte des intalnita de altfel. Eu personal nu am intalnit la nici un film/serial, si am nu zeci, sute vazute pe Netflix, atat noi, cat si vechi din anii @1960!

| GNicholas explică (pentru AlexMh):

Mie doar subtitrarile acelea imi arata, daca se poate ca tu sa imi cauti serialul The Big Bang Theory in contul tau, vreau doar sa stiu daca la tine poate are subtitrare in romana, daca vrei iti trimit poza si iti arat ca doar olandeza si engleza imi arata la subtitrare.Nu la toate filmele n-am subtitrare de exemplu la Stranger Things am subtitrare in romana(sau alte limbi)

| AlexMh a răspuns (pentru GNicholas):

Spre rușinea mea nu îl am activat, dar o să rețin postarea și o sa dau un reply cu prima ocazie? cred că aveam in jur de 10 limbi.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat