| Cathy_1290 a întrebat:

Despre ce este serialul pretty little liars?

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Pai,o sa fie cam detaliat:

Totul incepe cand 5 fete:Aria Montgomery,Spencer Hastings, Hanna Marin, Emily Fields si Alison DiLaurentis aveau un fel de petrecere in hambarul lui Spencer.Cand fetele se trezesc a doua zi, Alison disparuse.
Dupa un an, fetele se reunesc cand cineva cu pseudonimul A(probabil de la Alison) le trimite mesaje cu amenintari in legatura cu secretele lor.Problema e ca,Alison le stia toate secretele,dar ele nu stiau nimic despre ea.
Secretele sunt:Aria,dupa ce se intoarce din Islanda cu familia,se,,combina cu un barbat foarte aratos,destept, carismatic, etc.Problema e ca, barbatul, Ezra, se dovedeste a fi profesorul de engleza al Ariei.Iar secretul pe care Ali il stia despre Aria este faptul ca tatal Ariei(Byron) o insela pe mama acesteia cu o eleva.Aria promisese sa nu-i spuna nimic Ellei cand il prinde pe tatal ei in timp ce mergea cu Ali spre casa.
Apoi vine Hanna:dupa ce este arestata pentru furt dintr-un magazin(chiar daca era bogata),Hanna primeste mesaje de la A in legatura cu modul dezgustator in care Hanna ajunsese sa devina atat de slaba.
Secretul lui Emily era chiar sexualitatea acesteia. Dupa ce Emily o saruta pe noua fata in cartier Maya(ea se mutase in fost casa a lui Alison), A ii trimite mesaje in legatura cu o zi in care Emily o sarutase pe Ali si faptul ca Em era chiar indragostita de ea.
Spencer,chiar daca este o eleva eminenta, are un secret mare pe care doar Ali il stia.Ea avea obiceiul sa ii sarute iubitii sorei sale, Melissa.Prima oara fusese Ian,un iubit care ii daduse papucii iar acum Wren,logodnicul Melissei.
La inceput,fetele cred ca Alison era in viata si le juca glume proaste.Dar cand corpul lui Alison este gasit in fundatia case sau ceva de genul, fetele au de aface cu o crima.Ele decid sa nu le spuna nimic politistilor, de frica a ce se putea intampla.Acea zi putea sa iasa la iveala. Ziua cu accidentul,cu Chestia cu Jenna.
Este super serialul, ca si cartile.Dar nu te obosii, ptc. serialul nu este la fel ca si cartile.Eu spun sa te uiti

5 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Sunt 4 fete (emily, aria, spencer, hanna )
ele au avut o prietena pe nume Alison care a disparut (a omorat-o cineva )
inainte ca aceasta sa dispara ele au oribit o fata
este un autor anonim care se semneaza -A si le vede peste tot
ele au diferite intamplari din cauza acestui individ /a si au ajuns sa suspecteze pe toata lumea...

| chrisstina a răspuns:

Despre 4 fete care incearca sa afle cum a murit a 5a prietena a lor...si exista o anume fata A care nu se stie cine e si care le da tot felul de msesaje de parca le-ar cunoaste pe cele 4. e destul de interesant serialul dar trebuie sa fi destul de atenta tongue

| sunset a răspuns:

TOATĂ LUMEA ARE CEVA DE ASCUNS:

CU ATÂT MAI MULT SPENCER, ARIA,

EMILY ŞI HANNA

Spencer râvneşte la iubitul surorii ei. Aria are fantezii erotice cu profesorul său de engleză. Emily s-a îndrăgostit de noua ei colegă de şcoală. Iar Hanna apelează la soluţii dezgustătoare ca

să-şi menţină frumuseţea.

Dar, de când prietena lor Alison a dispărut, ele trebuie să păstreze un secret şi mai important.

| adriana9000 a răspuns:

Pretty Little Mincinoşii este un american mister teen drama de televiziune serie creat de Marlene King. Bazat pe populara serie de romane scrise de Sara Shepard, spectacolul a avut premiera pe 08 iunie 2010 pe ABC Family. [1] Seria urmează viaţa Aria Montgomery ( Lucy Hale ), Hastings Spencer ( Troian Bellisario ), Hanna Marin ( Ashley Benson ) şi Domenii Emily ( Shay Mitchell ), patru fete ale căror clica se destramă după dispariţia lor matcă, Alison DiLaurentis ( Sasha Pieterse ). Un an mai târziu, ei începe să primiţi mesaje de la un personaj misterios folosind numele de "A", care ameninţă să expune secretele lor. La început, ei cred că este Alison ea însăşi, dar după ce este găsit mort, fetele dau seama că altcineva vă cunoaşte secretele lor, - pe ascuns cele pe care le-crezut că doar Alison ştia. Inclusiv [2]
După o comandă iniţială de 10 episoade, la 28 iunie 2010, ABC Family a ordonat o suplimentare de 12 episoade pentru sezonul de unul. [3] Aceste episoade început să fie difuzată pe 3 ianuarie şi sa încheiat pe 21 martie 2011. [4] Succesul de rating primele 10 episoade a determinat seria de cărţi care urmează să fie extins dincolo de iniţială de opt romane. [5] La data de 10 ianuarie 2011 ABC Family reînnoit serie pentru un al doilea sezon. [6] al doilea sezon va avea premiera pe 14 iunie 2011. [ 7]

Ashley Benson portretizeaza Hanna Marin, care a luat locul lui Alison ca fata de cel mai popular de la Rosewood în dispariţia lui Alison. Anterior dolofan, Hanna a devenit mai subtire, după dispariţia lui Alison, şi acum shoplifts pentru atentia de la tatăl ei absent. Ca seria progresează, ea devine mai puţin interesaţi în a fi popular şi, eventual, petrece cu prietenii ei vechi.
Troian Bellisario portretizeaza Spencer Hastings, a cărui nou angajat şi condescendent sora, Melissa, se mută în casa de oaspeţi care Spencer a fost de fixare-te pe Facebook pentru ea. Spencer este portretizat ca o perfecţionistă dintr-o familie înstărită. Ea a furat, de asemenea, iubitii surorii ei cu diferite ocazii, inclusiv Ian Thomas şi logodnica Kim ei Wren.
Shay Mitchell portretizeaza Emily Fields, un înotător competitiv care se împrieteneşte curând Maya St Germain, nou rezident al fostului casa lui Alison. După o mulţime de confuzie, Emily vine la realizarea că ea este o lesbiană.
Lucy Hale portretizeaza Aria Montgomery, care se mută înapoi la Rosewood cu mama ei, Ella, tatăl, Byron, şi fratele mai mic, Mike, după un an de absenţă în Islanda. Ea ştie că tatăl ei are o aventura, dar pastreaza-l de la mama şi fratele ei. Ea devine o relatie amoroasa cu noul Rosewood profesor de engleza, Ezra Fitz.
Sasha Pieterse portretizeaza Alison DiLaurentis, fostul lider al premiera clica lui Rosewood. Pronunţându-se de grup cu un pumn de fier, Alison vicios, dar carismatic au dispărut în timpul unei petreceri somn, 1 an mai târziu, dispariţia ei este încă nerezolvată, dar corpul ei a fost găsit.

| Xcel98 a răspuns:

Despre minciuni!
funda?