| ஐNoNameஐ a întrebat:

Din serialul Naruto Shippuden stiu ca Sasuke l-a ucis pe fratele lui Itachi, dar acum el regreta asta dupa ce a aflat adevarul. Itachi a protejat satul Frunzei dar Sasuke vrea sa-l distruga. De ce?

Răspuns Câştigător
| 3thera a răspuns:

Pentru ca e tampit.
Pai da, cum ai zis si tu, Sasuke regreta acum ca l-a ucis, pentru ca a aflat de la Madara ca el era de fapt nevinovat hm, oarecum, deci nu a vrut el din propria initiativa sa-si omoare familia atunci cand era Sasuke mic, si acum Sasuke regreta ca l-a omorat, Itachi fiind si ultimul membru Uchiha in afara de el, ma rog si in afara de Madara, dar ala nu se pune ca nu e chiar din familia lui pentru ca a trait de cand a fost fondata Konoha, deci de vreo suta de ani. Daca ai citi recenta manga, ai avea niste teorii in legatura cu ce tehnici foloseste el ca sa se tina in viata...si ai sti si planul lui dement, stii, el fiind de fapt cel din spatele organizatiei "Akatsuki".
Te las sa citesti singura manga sau sa astepti pana o sa apara episoadele.

Si de ce vrea Sasuke sa distruga satul? Cu toate ca Itachi n-ar fi de acord cu asa ceva, Sasuke tot vrea pentru ca a aflat ca atunci cu ani in urma Itachi a fost pus de batranii aia doi 'intelepti' ai satului, pe care nu ii sufera Tsunade, sa-si omoare familia, pe motiv ca cei din "Uchiha" deveneau prea puternici.Deci a fost misiunea secreta a lui Itachi, si daca nu o facea el, ceilalti din sat i-ar fi omorat pe membrii familiei lui.Singurul membru pe care l-a lasat in viata a fost Sasuke, pentru ca nu a putut sa-l omoare(il iubea prea mult). Ma rog si de-asta acum Sasuke vrea sa se razbune pe sat, din cauza alora batrani care i-au ordonat lui Itachi asta.
De-asta Sasuke l-a omorat si pe Danzo, pentru ca si el contribuise la planul ala(in manga, episoadele n-au aparut inca).

Sper ca intr-un sfarsit sa se destepte, dar ma indoiesc.Sau daca moare, sa moara ca un erou, dandu-si seama ca greseste, de ce sa omoara atatia oameni nevinovati, mai bine sa-i omoare pe batranii aia 'intelepti' si am fi toti fericiti.
Sau poate se va alia cu Naruto impotriva lui Madara? Putin probabil...

Uite aici, episoade noi apar in fiecare joi:
http://animekage.com/anime/naruto-shippuden/
Si manga[benzile desenate japoneze care se citesc de la dreapta la stanga si care sunt cu muuuult inainte anime-ului] aici pentru mai multe detalii:
http://mangable.com/naruto/

Succes :)
Daca mai vrei sa stii ceva, doar da-mi un mesaj.

7 răspunsuri:
| 3thera a răspuns:

Zetsu, pai nu, ca el a zis-o cu gura lui ca vrea sa distruga Konoha.

| lol1232 a răspuns:

Pt ca Konoha mai exact Danzo a pus pe Itaci sa distruga clanul iar Sasuke a aflat asta de la tipul cu masca portocalie :p si acum vrea ca el sa distruga Konoha uitete si aici www.carcotasulnaruto.com sau www.animekage.com vizionare placuta :D

| Schatten a răspuns:

Pentru ca vrea sa isi razbune fratele. Si-a dat seama cat l-au facut cei din Konoha pe Itachi sa sufere cand l-au pus sa isi omoare clanul.

| 8i9i a răspuns:

Eu cred ca de fapt Sasuke ii vrea numai pe cei doi batrani di consiliu si pe Naruto pentru Vulpe.

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista a răspuns:

Www.anine.kage.ro Citeste manga pentru mai multe detalii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna idee este sa urmaresti episoadele de pe http://www.animekage.com si afla asa e mai interesant