| anonim_4396 a întrebat:

Doar mie imi pare ca filmele de pe vremea comunismului erau mai bune, mai bine filmate? Ma refer la cele romanesti

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Erau bugete mai mari, actori si regizori care isi luau treaba in serios. S-au facut si dupa '89 ceva filme bunicele dar s-au schimbat si temele radical.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Erau bune. dar si actorii erau buni

| aumih16 a răspuns:

Pai astea din anii 90 de exemplu! ii invatau pe tineri sa faca sex dragoste! sex explicit! de astea se fac si acum! printre cele care se lasau goale erau anca turcasiu ca ea a dat trendul asta! dupa ea au urmat tania budi tania popa cezara dafinescu corina danila simona galbenusa loredana groza oho si cate si mai cate! asa erau vremurile alea! filmele facute la o calitate indoielnica! slaba! se vedeau prost tare! oricum tot astea din anii 70 erau bune! dar si astea din anii 80 cu mici exceptii!

| aumih16 a răspuns:

Oricum si in anii 70 erau cateva porcarii! ca si in anii 80! asa ca sa nu exagerez dar oricum nu erau prostiile care erau in anii 90!

| urseyul a răspuns:

Nu doar tie ti se pare, aici ai dreptate, eram mai amuzante si pline de viata!

| MariaDN2002 a răspuns:

Da, erau alte vremuri si alti actori care isi dăteau silinta sa facă un film bun si apreciat.

| RigbyBarosanul a răspuns:

Nu erau mai bune...

| Tanasiri a răspuns:

Si eu am aceeasi parere ...televiziunea romaneasca contemporana imi starneste mila.