| Faranume242424 a întrebat:

Doar mie mi se pare ca Serialul Fructul Oprit imita Serialul Mama (Anne)?

3 răspunsuri:
| georgyanaaa a răspuns:

Nu nu imita niciun alt serial poate tu cunosti personajele din film si intr-adevar da sunt personajele majoritatea din pariu cu viata si o noua viata si seamana cu o gramada de caramel pentru ca in acel serial tot ei juca si este cam putin asemanator dar nu cu mama(anne)

| telenovelistasiempre a răspuns:

Ti se pare, ai spus bine. De fapt, Fructul Oprit este remake/ adaptare dupa serialul turcesc Iubire Ascunsa (Ask-i Memnu), difuzat in trecut de Kanal D si acum de Pro 2 (Deh, e strategia lor de a concura cu Fructul Oprit). Ar mai lipsi sa dea alt post Pasion Prohibida (Pasiune Interzisa, Telemundo) pe celasi tronson orar si e tacamul complet cu toate cele 3 versiuni.

| DyaGaby a răspuns:

Mie mi se pare ca seamana foarte mult cu serialul "O nouă viață ". Aceeasi "metoda" de răzbunare a lui Adrian de a se răzbuna ca si in O nouă viață, unde a jucat acelasi rol. Bihter vrea sa se răzbune pentru ca a suferit in copilărie din cauza ca si a pierdut părinții. Si este ajutată de Adrian. la fel si in O nouă viață unde motivul răzbunării era suferința din copilărie.Si altele...
Poate gresesc dar asta este parerea mea... happy