| Girly97 a întrebat:

Dupa 12 ani in care am fost abonati la Telekom ne-am decis sa ne mutam la UPC pentru ca in primul rand atunci cand ploua sau ninge nu avem deloc semnal la reciever si in al doilea rand cei de la Telekom scot din grila foarte multe canale. Ba chiar au scos National Geographic pe 1 iulie. Astazi vor veni cei de la UPC sa ne instaleze echipamentul. Am inteles ca vom avea recievere la fel ca la Telekom. Ce va fi diferit fata de celalalt reciever?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil vor shimba cablul ce intră în receiver (nu poți avea receiver de la UPC cu cablul Telekom-ului).

| Lioana a răspuns:

Eu am televiziune de la UPC fara receiver dar probabil ca la abonații noi e obligatoriu sa puna.
Ce poate fi diferit? Canalele pe care le prinzi cu el. La aspect recieverul poate diferi ca forma si marime fata de cel de la Telekom.
Cablul nu stiu daca ti-l schimba. Eu cand am schimbat distribuitorul de servicii nu mi-au schimbat cablul. L-au folosit pe cel vechi, doar din exteriorul apartamentului l-au conectat la reteaua lor.