| tal4556 a întrebat:

E filmul "The social network" inspirat din fapte reale?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Se zice ca e produs dupa cazul intemeierii Facebook-ului. Mai exact, mai exact cazul lui Mark Zuckerberg.

Chiar Mark Zuckerberg a spus ca anumite parti din film nu respecta ceea ce s-a intamplat in totalitate. Deci e clar ca pe asta e bazat. Acum c-a mai bagat regizoru artificii si ideile lui personale... e partea a doua.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Filmul e produs dupa cartea "The Accidental Billionaires: The Founding of Facebook, a Tale of Sex, Money, Genius, and Betrayal". Nu e exclus sa aiba un sambure de adevar in toata actiunea.