| barajul a întrebat:

Episodul special scooby doo arbian nights, vreau sa stiu prin ce ani a inceput sa se dea la tv in Romania pe cartoon network si se dadea destul de des? sunt curios, oare era undeva prin 2000-2001 sau 2007-2008, ca nu prea mai tin minte, dar stiu ca l-am vazut de multe ori pe la inceputul aniilor 2000.

Răspuns Câştigător
| Seijūrō a răspuns:

Sall
Scooby-Doo a fost inițial transmis de CBS din 1969 până în 1976
Apoi a aparut in Romania in anul 2002
Iar episodul a aparut in 1994. Difuzarea in Romania a fost prin 2005-2007 filmele au ajuns foarte tarziu in Romania

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Le cauti pe net. le poti vedea si online happy
si eu iubesc Scooby-Doo. Si acum ma mai uit la el, la episoadele care respecta desenele originale ma refer.

| Alexa1234a a răspuns:

Nu știu când...dar iubeam desenele ăla.
Păcat că s-a schimbat mult (mă refer la episoadele de pe boomerang)
Încă mă mai uit când apuc dar nu am mai văzut de mult vechiul Scooby Doo...prima versiune apărută.