| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Era pe Minimax un documentar numit/tradus "Ce e ce"... Stie cineva denumirea originala sau ma poate ajuta cineva cu un link?

Nu le gasesc pe nicaieri, erau si doua personaje animate, unul era semnul intrebarii si celalalt era semnul exclamarii laughing)

Răspuns Câştigător
| JackFrost96 a răspuns:

Dupa cateva minute bune de cautare, cred ca l-am gasit. Se numea Ce e acesta? (Was ist Was)
Uite aici un link...nu am gasit in engleza, doar germana: https://www.youtube.com/watch?v=MVBwzfdmZlw

5 răspunsuri:
| DamianTPU a răspuns:

No way. Adoram desenul ala. Bine. "desen" ca era un fel de documentar (cum ai zis si tu).
L-am cautat si eu cand eram mai mic si din cate am auzit, pe internet nu s-a dat DELOC, din pacate. Vremuri bune :]

| Ssspup a răspuns:

Si eu mi-as dori foarte mult sa stiu cum se numește acel documentar animat. Îmi amintesc ca eram mica si era un episod cu astronauți..era atât de fain!

| DamianTPU a răspuns (pentru Ssspup):

Mie imi placea episodul ala cu egipteni si Egiptul Antic

| Ssspup a răspuns (pentru DamianTPU):

Eu îmi amintesc ca o data am văzut un episod cu un documentar despre pisici sau ceva de genul. Chiar nu îmi mai aduc aminte pentru ca aveam in jur de 7-9 ani laughing))