| Vanessakj098 a întrebat:

Era un film cu niște adolescenti la detenție..parca! Și erau omorâți de un criminal sau ceva gen! Numai știu cum se numea! Vreau numele sau dacă mai știți alte filme de genul asta ..alergați prin scoala, omorâți...

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi "Sleepers" cu Brad Pitt (aici, băieții din închisoare erau abuzați și violați de gardieni, cred că unul din ei chiar va muri). E un film psihologic, care se termină cu procesul și pedepsirea gardienilor.
Gen horror, cu licee ar fi Detention (2011), Kill Theory (2009), The Faculty. Ori, Dead on Campus (2014)

| 393Dan a răspuns:

School Killer (2001)