| anonim_4396 a întrebat:

Era un film cu un cuplu căsătorit de afroamericani care aveau o casă de vacanță parcă pe o insulă sau un loc cu o comunitate nu foarte mare de oameni, teritoriu american. Și el a mers singur la casă acolo și oamenii de acolo îl suspectau că se droghează și îl spionau. La un moment, când și-au dat seama că nu-i nimic în neregulă cu omu' au eliberat un deținut ca să-i ajute să-l incrimineze pe bietu' om ca să iasă șeriful într-o ipostază de salvator și ăla o ajuns să îl ia ostatic pe proprietar și pe șeriful care adineaori încercase să intre în casă. La final proprietarul și deținutul au luat împreună ostatici în altă casă vecină și la final adevărul a ieșit la iveală cu o înregistrare de la început de tot a unor jurnaliști de la o emisiune locală când șeriful nu mai știu ce zicea, dar aia era dovada că totul a fost mușamalizat de el. Cum se numea filmul? Foarte mult mi-o plăcut.

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi puțin dacă e Out of Time (2003)

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Nu, dar am găsit laughing Amos & Andrew (1993). Mulțam de răspuns big grin

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Aoleeu! Nu cunosc filmul.
Dacă tot l-ai văzut, cum ai putut uita că au jucat cei doi mari coloși ai filmelor, Nicolas Cage si Samuel J. Jackson?hee hee

O să-l vizionez si eu, mi-a scăpat...

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Da, în final tot după actori am căutat, nu le știam nici numele să fiu sincerlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aa și am uitat să precizez că după mașini și felul în care arătau lucrurile părea film făcut în anii "90