| TVDxDamon a întrebat:

Era un film mai vechi, in Egipt cu un copil care a fost aruncat intr-un rau si l-au gasit o familie, care era protejat de un sarpe si mai era un egiptean TAITA. Daca stie cineva cum se numeste, sa-mi spuna.

Răspuns Câştigător
| virus29 a răspuns:

Http://www.cinemagia.ro/......ris-14588/ - asta este raspunsul corect...Al saptelea manuscris, un film care mi-a placut mult

| TVDxDamon explică (pentru virus29):

Asta e. Multumesc frumos! Ai funda :*

3 răspunsuri:
| moneantonella a răspuns:

Copilul acela se numea Moise, daca da filmul se numeste Viata lui MOISE. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Crissu_Crystinutza_1996 a răspuns:

Al saptelea manuscris