| anonim_4396 a întrebat:

Exista filme romanesti mai noi de anul 2000 care nu arata a telenovela sau a ceva facut de Bollywood?

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Filme sunt, nu prea sunt promovate...

Orient Express 2004 are o poveste super, eu sunt mai dur de fel si spun ca nu mi-a prea placut prestatia actorilor, parca recita o poezie in clasa a II-a si asta se intampla la mai toate filmele romanesti si nici cum a fost filmat nu prea mi-a placut, dar e un film bun, merita :))

Domnisoara Christina 2013, e dupa nuvela lui Eliade, am vazut putin, am adormit, era tarziu, nu l-am mai reluat :))))

La bani, la cap, la oase - l-am vazut cam de la jumatate cred la tv, merge...

Si uite aici toate filmele romanesti, altele nu imi mai trec prin minte acum si nu stau sa ma uit eu prin lista http://www.cinemagia.ro/filme-romanesti/

| MaliciousDeath a răspuns:

Aferim.
E un fel de 12years a slave combinat cu Tarantino si istoria romaneasca.

| Andreí_Hilbërt_1995 a răspuns:

Da! "Selfie" se numeste filmul. A aparut prin 2013/2014