| roby223 a întrebat:

Exista si partea a 4-a din filmul Divergent? Daca da de ce nu il gasesc pe net?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Noturbusiness a răspuns:

Nu s-a mai filmat pentru ca Divergent 2 și Divergent 3 (nu le mai știu exact numele) nu au mai încasat așa mulți bani, adică pierdeau fani. Și oricum in cartea după care s-au inspirat filmele, personajul principal feminin murea, iar prin sondaje de opinii s-a constatat ca nu multă lume mai voia realizarea acelui film (a finalului). Așa că s-a anulat.

| roby223 explică (pentru Noturbusiness):

Ms de raspuns

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Noturbusiness):

Da, in plus am inteles ca actrita Shailene Woodley a fost calcata pe coada de nustiuce chestie (nu am prins si nici nu am cautat) si a declarat ca nu o sa mai joace in Divergent orice ar fi

insa intr-adevar, voiam sa vad finalul, cu toate ca primul a fost super tare, dar urmatoarele doua au fost zeama lunga

la fel s-a intamplat si cu kick-ass, primul a fost super tare, dar la al doilea, s-a preferat la greu sa fie piratat decat sa se mearga la cinema si chiar nu a fost asa de grozav

| roby223 explică (pentru Zuzu1991):

Pe IMDB scrie ca a 4´-a parte a aparut in 2017 si ca are nota 8.2...dar ca nu il gasesc nicunde

| Zuzu1991 a răspuns (pentru roby223):

Ai spus imdb, nu cinemagia
link-ul imdb nu merge da 404 - page not found
iar cinemagia a copiat inainte de 2017 ce scria pe imdb ca v-a apare filmu, apoi cand filmul nu a mai aparut ca niste "profesionisti" amarati ce sunt, nu au mai sters pagina lor, vezi aici:
https://www.cinemagia.ro/......3/reviews/
toti se plang ca nu mai apare/nu a mai aparut

inca odata, si eu imi doresc sa vad sfarsitul, imi da o senzatie de incheiere vs senzatia ca am ramas cu ochii in soare, dar, slabe sperante :(

| roby223 explică (pentru Zuzu1991):

Am incurcat IMDB cu cinemagia, mersi de lamurire ......si da si eu vreau as vrea sa vad sfarsitul dar ce putem noi face

| Zuzu1991 a răspuns (pentru roby223):

Cu placere
deh, nu avem ce face crying

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu s-a mai facut al 4-lea film din seria Divergent.
Cauza a fost "poor performance" la ultimul film din serie: "allegiant", care le-a scazut dramatic incasarile.

Cele 3 filme din serie sunt:
1. Divergent
2. Insurgent
3. Allegiant

Mai multe aici:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Divergent_Series

| Skarr a răspuns:

Nu exista partea a 4-a si nici nu o sa se faca din cate am inteles.