| mgtow a întrebat:

Film similar cu hachiko a dog story stie cineva? In afara de red dog

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Neapărat cu câini?
Belle et Sébastien (trilogie, 2013/2015/2017)

L'Ours/ The Bear (1988), eu il consider mai fain decât Hachiko.
Și War Horse (2011), Two Brothers (2004).

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

MArley and me

| Atticus13 a răspuns:

Eight below- minus 25 de grade. E genial, cu oameni de știință și 8 câini de sanie aduși în Antarctica pentru misiuni de cercetăre și explorări, însa în urma unei furtuni, stăpânii lor au fost nevoiți sa plece, lăsându-i în urma. Dacă la hachiko mi-au dat niște lacrimi, la filmul asta nu m-am putut opri din plans pe toată durata
Atinge niște corzi foarte sensibile pentru niște iubitori de animale