| RAY a întrebat:

Filme care se termina in rau sunt? de ce toate se termina in bine?

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

De ce sa ai nevoie de un film in care invinge raul, cand poti doar sa te uiti in jurul tau si in viata asta?

| RAY explică (pentru ShaOfHatred):

Tu ma uimesti

20 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da, sunt destule. De exemplu dacă vrei ceva mai romantic The Fault In Our Stars, Titanic(de obicei romanțele se termină rău, alea de acțiune cu super-eroi e cam obligatoriu ca binele să învingă răul). Mai îmi vine în minte un film psihologic Requiem for a Dream. Chiar și așa în multe filme binele e destul de relativ. Uneori personajul principal e chiar un nenorocit dar ne atașăm noi de el și îl vedem altfel deoarece este în centrul acțiunii.

| Freya1 a răspuns:

Probabil ca sfarsitul sa fie acea morala "Binele mereu invinge raul".

| SG1995 a răspuns:

Exista iti dau 3 exemple:
Rosemary Baby - credeam ca tipa o sa scape de secta din care facea parte sotul ei
The Omen - Nu stiu restul filmelor, dar eu ma asteptam ca pustiu sa moara la sfarsitul primului film

Titanic - nu mi-a placut ca unul din protagonisti moare la final

| Caro34 a răspuns:

Binele va triumfa si asa va fi mereu! Raul e doar o aripa desprinsa tot din bine insa pana la urma revenim la baza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi amintesc de un film inainte de 2010 in care cei 2 actori princcipali mor la sfarsit. el in razboi si ea parca moare deoarece tunelul in care se ascundea cu restul oamenilor se inunda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăsta, nu?
https://m.cinemagia.ro/filme/atonement-remuscare-16563/

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da da, cu frumoasa aia. ma mir ca am uitat actorii laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zici de Keira Knightley? Chiar e mişto tipa.Mi-au plăcut multe filme în care a jucat şi ea.De fapt, amândoi sunt buni.Şi cu el mi-au plăcut multe dintre filmele în care a jucat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dai seama ca de ea zic, doar nu de el laughing. si de el imi place ca actor dar pe ea o stiu de cand am vazut prima oara piratii din caraibe acum multi ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiu destule filme care nu au acel happy end, vrei să-ți rec?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

App "Ştiu destule filme care nu au acel happy end, vrei să-ți rec?" chiar sunt curios. baga mare

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei tu? Oki doki.Dar mai pe seară, că acum răsp prin reprize şi n-am timp să mi le amintesc pe toate (n-am vreo listă făcută sau ceva).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca astept filmele alea. TU aia cu memorie buna laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine că mi-ai amintit.Serios, eram la 2 minute depărtare de a da log out de pe tepeu laughing. Uitasem complet de ele.
Îți trim câteva titluri în pv, dar să ai răbdare, durează puțin până îmi reîmprospătez mem.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Repede, repede. Cat mai tine sinfonia nr 40 ca dupa ies si eu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Endo mama meaaa...da' greu mai apar notificările de la tine...

| AnoAnonima0 a răspuns:

Pentru că ar emoționa publicul mult sau se pune aspect in forțele binelui.Normal ca exista filme cu finaluri șocante dar evit așa ceva e de nedescris.

| Deeaxxh a răspuns:

Eu am vazut si filme cu finaluri triste, deci, da... Nu toate se termina cu bine...
Eu, sincer, as fi putin cam dezamagita daca finalul ar fi unul trist. Poate asta este unul dintre motivele pentru care majoritatea filmelor se termina in bine. Nu stiu... zic si eu...