| GolopențaAdrian a întrebat:

Filme sau seriale in gen cu seria de filme Goosebumps?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

The Monster Squad
The Frighteners
Lady in White (1988)
The Witches (1990)
Something Wicked This Way Comes (1983)
Gremlins (1984)
Gremlins 2: The New Batch (1990)
Hocus Pocus (1993)
The Spiderwick Chronicles (2008)
The Haunted Mansion (2003)
Halloweentown (1998)
Halloweentown II: Kalabar's Revenge (2001)
Don't Look Under the Bed (1999)
Girl Vs. Monster (2012)
Hangman's Curse (2003)
The Scream Team (2002)
When Good Ghouls Go Bad (2001)
Scooby-Doo (2002)
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed (2004)
Under Wraps (1997)
Mostly Ghostly (2008)
Mostly Ghostly: Have You Met My Ghoulfriend? (2014)
Mostly Ghostly: One Night in Doom House (2016)
The Haunting Hour: Don't Think About It (2007)

Seriale: R.L. Stine's The Haunting Hour
Eerie, Indiana
The Nightmare Room
Are You Afraid of the Dark?

Animații: Monster House (2006)
Coraline (2009)
ParaNorman (2012)
Frankenweenie (2012)
Over the Garden Wall (2014)
Corpse Bride (2005)

| GolopențaAdrian explică (pentru Raven):

Din astea ce sa aleg ca de exemplu filmele gremlins le-am vazut iar restul nu?

| Raven a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Poți să începi cu The Haunted Mansion (2003)

| GolopențaAdrian explică (pentru Raven):

Mersi.Si mai o intrebare este vreunul de aici din care ies din carti exact sau asemanator ca filmele mentionate?

| Raven a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu. Goosebumps (2015) e singurul pe care îl știu în felul ăsta. În The Monster Squad, deși e vorba de monștri celebri (Dracula, Creatura din Laguna Neagră, Mumia) vin printr-un portal deschis cu ajutorul unei amulete. În Mostly Ghostly vin prin perete. În The Haunting Hour: Don't Think About It (2007) e vorba de o carte dar monstrul nu iese propriu-zis din ea, cititul cărții cu voce tare are drept efect apariția lui.

| GolopențaAdrian explică (pentru Raven):

Da eu de ala ma refeream ca ala din 2018 vreau sa il vad, acolo nu mai iasa din carti ci gasesc papausa aia mascota

| Raven a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Da, Goosebumps din 2015, cu Jack Black, ăla e. Dar și The Nightmare Room, The Haunting Hour: Don't Think About It, Mostly Ghostly, Mostly Ghostly: Have You Met My Ghoulfriend? și Monsterville: Cabinet of Souls sunt tot ecranizări ale cărților lui RL Stine.

| GolopențaAdrian explică (pentru Raven):

Aha deci cărțile alea nu sunt o glumă

| GolopențaAdrian explică (pentru Raven):

Eu ma refeream ca vreau sa vad si Goosebumps 2 din 2018 ca primul l-am vazut si acolo e gasita papusa aia mascota care este si in primul film si numai este scoasa din carte

| GolopențaAdrian explică (pentru Raven):

Am inceput cu The Monster Squad

| Raven a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ți-a plăcut? E mai vechi dar încă-i amuzant

| GolopențaAdrian explică (pentru Raven):

Acum ma uit la el si am vazut doar 13 minute in acest moment

| Raven a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

OK, vizionare plăcută!

| GolopențaAdrian explică (pentru Raven):

Mersi!

| GolopențaAdrian explică (pentru Raven):

Si Monster House l-am vazut si parca putin Paranorman dar mai demult, oricum mersi de lista

| Raven a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Cu plăcere!

19 răspunsuri:
| Alexandru197 a răspuns:

Salut ce te-as sfatui ar fi serialul Gotham. E un serial destul de frumoas care in el este multa actiune, uneori drama ba chiar si putin horror. Eu ma uit la el si acum sunt 5 sau 6 sezoane. Sau daca vrei sa te uiti la alt serial poate nu iti place ar fi Titanii. Un grup de adolescenti care au puteri...

| GolopențaAdrian explică (pentru Alexandru197):

Si e de genul filmelor de mai sus

| Raven a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Toate filmele sunt cu PG-13 audiență, propriu-zis sunt filme horror pentru copii, la fel ca seria Goosebumps