| GolopențaAdrian a întrebat:

Filme si seriale anti-plictiseala?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai bine vezi cv din care sa inveti cv

http://www.imdb.com/list/ls079599062/

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Multumesc!

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Npc, sunt filme din care sa inveti cv

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Din ce e acolo sunt filme care le-am vazut

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca Netflixul, ca are vreo 4000-5000 de filme si seriale

| GolopențaAdrian explică (pentru Violleta2022):

Acolo trebuie sa platesti dar le gasesti si online sau le poti descarca

| Violleta2022 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Prima luna este gratis la Netflix, dupa care platesti $7.99
Ce gasesti tu furaciuni pe internet sunt cu risc major de infectare cu virusi, sau cu amenzi daca esti prins.

| Violleta2022 a răspuns:

Torentele nu a fost niciodata un site legal.
Riscul este al tau, atata vreme cat nu platesti abonament si nici copyright pentru acel film, totul este ilegal.
Dar pana nu ti se intampla tie, nu vei crede.

| GolopențaAdrian explică (pentru Violleta2022):

Pai nu mi s-a intamplat si descarc de multa vreme

| Violleta2022 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pana in ziua in care ti se va intampla si atunci vei vedea ca exista si "politie" pentru asa ceva.

| GolopențaAdrian explică (pentru Violleta2022):

In Germania da aici inca nu

| Superior a răspuns:

Nu asculta de Ioneasca1001, pare dubioasa si simt frustrare in cuvintele ei.
Pentru un motiv inexistent/necunoscut mie, ma are la block :)
Netflix e naspa, e plin de seriale facute pentru copii cocalari (vezi Sex Education). Acolo nici nu gasesti toate filmele. Spre exemplu la seria SAW ai decat ultimele 3 parti disponibile. Si in plus pe Netflix nu gasesti bunatatea asta de serial... anume... 24.
https://www.imdb.com/title/tt0285331/
Un serial genial, primul sezon e opera de arta. Dupa sezonul 6 isi cam pierde din valoare totusi. In serial, fiecare sezon are 24 de episoade, care corespund fiecare unei ore dintr-o singura zi.
Ca sa intelegi (mic spoiler) : Primul episod din primul sezon se numeste "12:00 a.m.-1:00 a.m." iar ultimul "11:00 p.m.-12:00 a.m.". Adica, incepe la 12 noaptea actiunea si se termina ziua urmatoare la 12 noaptea :)
Ca mica observatie, poate fi vazut cu oricine din familie daca factorul sexualitate (prezenta excesiv in majoritatea serialelor/filmelor de azi) reprezenta un impediment :) Aici ai 0 nuditate si doar cateva momente in care niste personaje sunt in pat.
P.S: Daca esti putin atent, nu ai cum sa iei virusi. "Mandrele" astea iau virusi dand click pe poze.exe :)

| GolopențaAdrian explică (pentru Superior):

Oricum nu mi-a schimbat stilul