| anonim_4396 a întrebat:

Filmele Rocky au legatura unul cu celalalt? Adica Rocky 2 este continuarea la Rocky 1?

4 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Rocky este o serie de filme despre box cu scenariul scris și avându-l în rol principal pe Sylvester Stallone, care joacă rolul lui Rocky Balboa. Din serie fac parte următoarele filme: Rocky (1976), Rocky II (1979), Rocky III (1982), Rocky IV (1985), Rocky V (1990), Rocky Balboa (2006) și Creed (2015).
Sa raspund la intrebarea ta, Rocky 2 este o continuare la Rocky 1, un film chiar mai bun decat primul daca ne luam dupa nota de pe IMDb, cu toate "ingredientele" specifice: tensiune, drama, actiune!

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut,
Poti sa iti dai seama din descrierea filmelor. Dar daca au acelasi nume sansele sa aiba legatura sunt mari.

| fgg3224 a răspuns:

Da, legatura este Silvester Stallone. El joaca in toata seria Rocky!

| mary2016 a răspuns:

Toate se leaga.