| alina_6005 a întrebat:

Filmul titanic este facut dupa o poveste adevarata, nu?

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, este inspirat din caz real.

| RappaDanny a răspuns:

Da, asa e.

| AndutzaAndu a răspuns:

Da. [majuscule...]

| rossi46 a răspuns:

Depinde la care poveste te referi. Daca este vorba despre celebrul vas care s-a scufundat lovindu-se de un iceberg da, este adevarat. Daca te referi la Jack si Rose atunci povestea nu mai este reala. Sunt niste personaje imaginare a caror poveste fictionara a fost amestecata cu date reale petrecute cu vasul Titanic (ruta pe care se mergea, designul vasului, modul in care acesta s-a scufundat sunt partile adevarate ale filmului). Astfel, filmul contopeste un documentar cu o poveste de dragoste.

| sonia7026 a răspuns:

Doar scufundarea vaporului Titanc este reala, povestea de dragoste este imaginatia regizorului.Acea batrana Rose care povesteste este doar o actrita.Stii vb aia "too good to be true"hee hee

| Individul_7822 a răspuns:

Da, normall

| crixus a răspuns:

Din cate stiu vaporul Titanic chiar a existat si a lovit un iceberg ca in film, insa povestea de dreagoste nimeni nu poate stii daca a existat sau este doar o nascocire a lui James Cameroon

| Deea3 a răspuns:

Da.

| Chiuaua a răspuns:

Uni oameni sunt cam prosti si constat ca au google-ul in casa degeaba, nici nu stiu sa-l foloseasca.

| Denysa-Myhaela a răspuns:

Hai frate ce intrebare e asta! Vorba aluia care a spus-o "Ma lasi!" Documentati-va frate pe net inainte de a pune o asemenea intrebare,ca de aia e google, nu ca sa descarcati prg, filme muzica etc
Tu dupa tine ce zici e adevarat?

| No0oName a răspuns:

Bineinteles,a fost inspirat dintr-o poveste adevarata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. + dar finalul e altfel. Baiatul / Di'caprio nu moare, se trezeste pe o insula

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. + finalul e altfel. Baiatul / di'caprio nu moare in film. se trezeste pe o insula.

| EleM a răspuns:

Desigur, filmul a fost regizat dupa povestirile unei femei care a trait-o pe viuhappy

| Saruna a răspuns:

Da.