| Ancutza_Jere_1990 a întrebat:

FUNDĂ! Caut un film de ceva vreme a carui titlu sau actori nu mi amintesc, l am vizionat in mod partial la inceputul anilor 2000.

Actiunea filmului se desfasoara ori in SUA ori in Italia,nu stiu exact; Personajul principal, Luca sau Lucas, este abandonat la o varsta frageda,in secret de catre mama lui la o manastire sau orfelinat.

Baietel foarte dificil,chiar diabolic,nesupunandu se nimanui, reuseste sa se imprieteneasca cu un calugar mutilat imobilizat la pat.

Mama baiatului isi reface viata ascunzand faptul ca a avut un copil,iar Luca creste in manastire, neascultand nicio regula dar avand un raport de prietenie cu acel calugar care la un moment dat decedeaza.

Mai multe detalii nu mi amintesc, please daca stiti despre ce film e vorba help!

2 răspunsuri:
| Betrayal a răspuns:

Bachelor Mother cred

| Ancutza_Jere_1990 explică:

Nope,e mult prea vechi Bachelor Mother...1939...filmul asta sa fi aparut in intervalul 1980-1990, dar din pacate nu l am gasit in lista de filme