| Viperax a întrebat:

FUNDA URGENT! Am un laptop Dell inspirion n5040 i3M cu iesire HDMI si un LCD HD (1280*720) Panasonic,am reusit sa le conectez si functioneaza perfect iar sunetul se aude la boxele de la tv, dar vreau sa pun un sistem audio 5.1.Cand vine vorba de sistem as avea 2 variante sa il leg la laptop dar nu s-ar auzi decat in 2 boxe sau la iesirea pentru casti a televizorului dar cu acelasi rezultat.De unde pot gasi un adaptor in care sa intre cablul HDMI si sa iasa un HDMI insa doar video iar audio sa il scoata pe intrari jack de 3.5 sau oricum ar fi dar sa il pot lega la 5.1 si sa se auda corect la filmele cu audio 5.1.Nu stiu sigur dar cred ca HDMI scoate audi 5.1 la laptopul meu.Ce credeti?
PS:SPUNETI-MI MACAR DACA A-TI INTELES CE VREAU.

1 răspuns:
| IonutAxi a răspuns:

Am inteles ce vrei sa zici.dar nu stiu daca se gaseste.du-te la un magazin anumea pentru asa ceva. sUCCES