| Deyne a întrebat:

Funda! Vreau si eu niste filme frumoase despre Craciun! In afara de Home alone!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Miracle On 34th Street (1994),Angels Sing (2013),The Christmas Miracle Of Jonathan Toomey (2007),HO Ho Ho 1 și 2 (2009/2012),Jingle All The Way (1996),Jingle All the Way 2 (2014),Trapped In Paradise (1994),Dear Santa (2011),Christmas Story (Joulutarina 2007), 12 Dates Of Christmas (2011),The Christmas Heart (2012),The Christmas Ornament (2013),A Boyfriend For Christmas (2004),Christmas Cupid (2010),Christmas Under Wraps (2014),A Snow Globe Christmas (2013),The Christmas Hope (2009),The Ultimate Gift (2006),The Spirit Of Christmas (2015),Ice Sculpture Christmas (2015),The Santa Clause (seria/1994/2002/2006),Deck The Halls (2006),The Town Christmas Forgot (2010)

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Intra pe GOOGLE si tasteaza acolo:,, Filme de Craciun'' sau,, Filme cu Mos Craciun'' si iti va apara o multime de afisele filmelor pe care doresti sa le vizionezi si dai un click pe afisul filmului dorit!

| tiberiu009 a răspuns:

Bad santa 1 si 2, Expresul polar, Elful.

| Tipacasual a răspuns:

The Christmas Shoes
Filmul prezinta o dubla poveste in Ajunul Craciunului. Un baiat doreste sa-i faca mamei sale cadou o pereche de pantofi, disperat ca medicul nu-i acorda acesteia prea multe sanse de supravietuire. In acelasi timp, un avocat trebuie sa faca fata destramarii casniciei sale. Intalnirea dintre cei doi va fi marcata de spiritul sarbatorilor de iarna.

Christmas in Wonderland:Craciunul este pe cale sa devina un adevarat cosmar pentru membrii familiei Saunders. Ei tocmai s-au mutat din Los Angeles intr-un oras nou, dar nu au nici prieteni, nici bani.
The Holiday
Doua femei aflate in locuri opuse pe glob se confrunta cu aceeasi problema. Disperate dupa o schimbare de decor, cele doua femei dau una de cealalta pe internet si hotarasc ca fiecare sa locuiasca in casa celeilalte pentru perioada Sarbatorilor.

A Nanny for Christmas
Ally este in cautarea unei noi slujbe. Samantha conduce o firma de advertising, este foarte ocupata, iar copiii ei chiar au nevoie de cineva. Atunci cand Samantha ii propune ambitioasei tinere sa fie dadaca, Ally accepta, cu toate ca are ceva dubii.

Millions
Mai rar se poate vedea un film destinat intregii familii care sa fie excelent realizat atat vizual cat si emotional. Millions, povestea extraordinara a doi frati din Marea Britanie si a unui sac de bani care le cade literalmente din cer, este un festin pentru inima si minte. Cei doi baieti, Anthony si Damian Cunninham, al caror raspuns initial la averea neasteptata este un impuls de acte de caritate, au doar o saptamana sa cheltuie cele 265.000 de lire sterline inainte ca moneda lor na

CAM ATAT STIU SPER CA TE-AM AJUTAT