| RazvanB26739 a întrebat:

Hatsune Miku din ce anime este?

Răspuns Câştigător
| AlyxandirClaw a răspuns:

Nu este din anime, este un Vocaloid. Este un program de sinteza audio prin voce (sau ceva de genu). Si deoarece Japonezii au mascote la mai cam orice, Hatsune Miku este mascota la una dintre versiunile programului. http://vocaloid.wikia.com/wiki/Vocaloid_(mascot)

4 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu este din anime, Este un Vocaloid

| Sheriarty a răspuns:

Hatsune Miku nu apartine unui anime.
Face parte din 'Vocaloid', care reprezinta un sintetizator pentru voce... e mai complicat.

In general Vocaloid este format din mai multe personaje si produc diferite melodii prin alterarea vocilor.