| TheCuTeGirl a întrebat:

Hei! am nevoie de o parere sincera
am vazut filmul ' the fault in our stars' ( sub aceeasi stea) si as dori sa citesc si cartea
nu stiu daca sa o cumpar pe engleza sau pe romana
ce parere aveti despre carte?
fundita

1 răspuns:
| Maat a răspuns:

Am văzut doar filmul, dar știi cum e, cartea va arăta întotdeuna adevărata valoare. Eu zic să o cumperi pe engleză doar în cazul în care înțelegi foarte bine și nu ai nevoie de dicționar la fiecare 2 cuvinte, e și mai greu de găsit în engleză (să dai comandă pe site-uri străine nu știu dacă ai vrea). Pe română ar fi ideal să o citesști (nu te lăsa descurajată de carte dacă nu e super, uneori traducătorii nu se ocupă cât ar trebui). Ai aici un site cu prețuiri avantajoase:
http://www.elefant.ro/......08339.html