| Sandu_Berta_2000 a întrebat:

Hei! Am și eu nevoie de câteva anime-uri romantice, in care protagonistul masculin e hard-to-get și un tip genial și se îndrăgostește de o fata oarecare, ceva gen kaichou sa maid sama, sau akatsuki no yona. Mersi. P.S persoanele să fie desenate frumos?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Esti foarte specifica, asta taie mult din variante si e greu de zis daca sunt 100% similare, partea cu tipul sa fie hard cu get e mai rara.

Vampire knight
Grisaia no Kajitsu
Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen

4 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Itazura na Kiss
Special A
Vampire Knight

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Itazura na kiss e ceva de acest gen. Și chiar merita văzut. E preferatul meu. ‘)) Cel puțin ca anime de dragoste. ‘))

| stefiiii3 a răspuns:

Vampire Knight, Special A, Lovely Complex, Ao Haru Ride Fruits Basket, Kamisama Kajimemashita.

| Yunnochan a răspuns:

Am câteva, sper să te ajute.
Vampire Knight, este un anime de-a dreptul superb, pe care trebuie să îl vezi, în caz că nu l-ai văzut.
Totul se desfășoară la o școală, unde învață două clase: clasa de zi și cea de noapte. Clasa de zi este formată din oameni obișnuiți, iar clasa de noapte din vampiri. Este vorba despre o fată umană, care este "abordată" ca să spun așa de doi vampiri. Unul este un vampir pur sânge, care se dovedește mai târziu a avea un trecut cu ea pe care fata l-a uitat, iar al doilea tip a fost un om, dar a devenit vampir în urma unei mușcături.
InuYasha, este unul din anime-urile preferate și tare mult îl am la suflet. Anime-ul se desfășoară în perioada feudală, unde personajul principal, InuYasha (care este jumătate demon și jumătate om) este adus la viață de către o fată obișnuită, din lumea noastră modernă. Mai târziu, InuYasha descoperă că fata care l-a adus înapoi la viață este reîncarnarea celei care l-a ucis.
Părerea mea este că InuYasha este cel mai complex anime din lista asta, are de toate, triunghiuri amoroase, dragoste, comedie, acțiune, am plâns o grămadă la el și îl recomand din tot sufletul. Îl ador grav.
Zero no Tsukaima, un anime la care nu ai cum să nu fii bine dispusă când îl vezi. Aici avem ceva mai diferit, băiatul este un tip oarecare, iar fata este un fel de vrăjitoare. Cei doi au o relație chiar drăguță, bazată pe multă comedie. Băiatul este genul tipului pervers, așa că se ceartă destul de des cu fata.
Paradise Kiss, anime de dragoste în genul dramatic. La fel ca și la InuYasha, am plâns o grămadă și la acest anime, mai ales la final și am trăit emoțiile personajelor.
Este vorba despre o fată oarecare care întâlnește niște designeri, care o conving să devină modelul lor. Fata ajunge să se îndrăgostească de tipul care desenează modelele de rochii pe care ea să le poarte, e plin de emoții anime-ul.
Un alt anime care m-a surpins plăcut, este Itazura na Kiss. Aici avem o fată destul de prostuță și cu capul în nori (cam ca mine) care se îndrăgostește de un băiat de liceu isteț, cu o statură impunătoare. (e destul de înalt și robust)
Sper să îți găsești măcar 2-3 anime-uri care să te încânte din cele recomandate de mine.