| 128576 a întrebat:

HEI! Cam cat platiti la Netflix pe luna? In fiecare luna platiti la fel? Difera cat plateste un om de altul? Merita sa iti instalezi? Gasesti toate serialele acolo? Dupa ce apar filmele de la cinema acolo apar prima data?

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Salut! Platesti in fuctie de pachetul pe care il alegi, dar pretul ramane fix in fiecare luna pentru fiecare persoana, deci tariful nu se schimba.

BASIC:
- Te poti uita pe un singur ecran in acelasi timp
- Poti urmari seriale / filme nelimitate ultilizand laptop-ul, PC, telefonul sau tableta
- Poti anula subscriptia oricand
- Ai prima luna gratis
PRET: 7, 99$

STANDARD
- Filme / seriale HD
- Te poti uita pe 2 ecrane in acelasi timp
- Restul e la fel ca in primul pachet.
PRET: 9.99$

PREMIUM
- HD / ULTRA HD valabil
- Te poti uita pe 4 ecrane in acelasi timp
- Restul e la fel ca mai sus
PRET: 12.99$

Recomandarea mea ar fi urmatoarea: Daca ai un TV / Monitor ce poate rula 4k, cumpara pachetul Premium. Daca nu, cumpara-l pe cel Standard.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca difera, pretul este in dolari americani si dolarul creste sau scade zilnic.

Da, pretul poate sa difere de la un om la altul, depinzand cate conturi de persoane ai (asa cum ti-a explicat si ElSueno mai sus).

Nu, filmele noi de la cinema nu apar in Netflix decat dupa 1 an de zile.
Daca vrei filme noi, care apar imediat dupa ce sunt la cinema, ia-ti abonament pe HBO!

Serialele care sunt in Netflix USA difera de serialele care sunt in Netflix Romania sau alte tari, deoarece se cumpara licenta de difuzare pentru fiecare film in parte si permisia de difuzare in tara respectiva.

| IIIshaneIII a răspuns:

Scrii pe net filme online și găsești toate filmele și nu trebuie să mai plătești la net fix pix

Răspuns utilizator avertizat
| Mar_Lavi_1985 a răspuns:

Pentru NETFLIX plătești în fiecare luna 10 Euro