| Purcărean a întrebat:

Hei, Mă frământ să caut un film pe care l-am văzut acum câțiva ani, însă nu am găsit absolut nimic. Era vorba despre un bărbat care a fost capturat de către niște indivizi și drept tortură îi tăiau câte un deget pentru a-l face să vorbească, în legătură cu niște date importante și până la urmă când îl amenința că îi va omorâ familia începe să divulge tot ce este necesar. Abia apoi este împușcat în cap și cam așa se termină filmul.
Are careva idee cum se numește filmul?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Unthinkable(2010)?
http://en.wikipedia.org/wiki/Unthinkable

| Purcărean explică (pentru floresdemayo):

Nu este ăsta. Mersi că te-ai străduit!

| floresdemayo a răspuns (pentru Purcărean):

Nu e vorba de strădanie, doar pe acesta il stiam, am cautat doar linkul.
In multe filme am vazut secvente cu oameni torturați si degete tăiate. Dacă l-ai vazut pe micul ecran, poate iti amintesti anul și postul TV și revii cu un răspuns.

| 22anirolF a răspuns:

Recomand grupul "Zi-mi un film bun" pe Facebook