| Abstractman a întrebat:

Hei, nu inteleg de ce in engleza la filme se numeste intr-un fel si in romana in alt fel.

Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Fii mai explicit. Titlul filmelor? Uneori este tradus diferit doar pentru ca sa sune mai bine, in opinia traducatorilor

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa se numeasca ce?

| RAY a răspuns:

Nu doar in ro, pentru ca de multe ori nu are sens in respectiva limba

| LuLBoBy a răspuns:

Buna! In opinia mea(si cam ce filme si seriale am vazut) au titlul tradus altfel pentru ca de obicei nu suna bine daca traduci mota-mo
si cateodata filme si serialele primesc nume adaptate. Sper ca te-am ajutat!