| theotheuka a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare.
Eu mai demult m-am uitat la filme horror cu un baiat, ma rog...un prieten.(prieten nu iubit, amic) pe care il plac, si ne-am uitat la mai multe filme.Am facut ceai, popcorn, gustari, am tras draperiile, am inchis usa si am pus filmul pe televizor.Prima oara ne-am uitat la Tamarra.Tot un film horror, nu m-am speriat mai deloc asa ca am vrut sa ne mai uitam si ne-am uitat la un film,, The Grudge 3,, daca il stie cineva.Si cine stie filmul, ati vazut ca e o tipa cu par negru si ochi negri, o fantoma, dupa ce am vazut filmul nu m-am speriat si nici in timpul filmului dar dupa cateva zile eram foarte speriata si inca sunt.Am 13 ani, nu sunt prea mare.Am chemat-o pe mama sa doarma la mine in camera eram foarte speriata si nu puteam sa dorm.Ma uitam la ea si o vedeam pe tipa aia din The Grudge 3.Si tot in aceeasi noapte, eram doar eu si mama in camera si cainele meu.Si auzeam un fel de scartait de la nu stiu, stiti cum se aude la mouse cand misti de rotita.Asa se auzea si m-am speriat si am inceput sa plang.In fine.Mai tarziu in aceeasi noapte pe la 1 sau 2, m-am sculat sa merg la baie si cand am intrat in camera se auzea respiratia lui mama, dar cand am pus mana nu era nimeni! M-am speriat rau si intrebarea mea este:Cum sa scap de frica asta? Nu mai pot! Mi-e frica si sa stau in pat. Ajutati-ma va rog! Dau funda! Tot ce vreti voi!

Răspuns Câştigător
| AnyAda a răspuns:

Gandeste-te ca nimic nu e real, totul se petrece in subconstientul tau. Incearca sa iti ocupi timpul cu anumite lucruri, astfel incat sa iti poti lua gandul de la asta. Seara, inainte de culcare, incearca sa iti distragi atentia cu ceva amuzant si, daca ti-e frica de intuneric, poti dormi cu lumina aprinsa sau cu o veioza. Cand eram mai mica, atunci cand imi era frica, dormeam cu televizorul deschis. Ma ajuta daca il auzeam pe el, asa nu imi mai puteam imagina eu tot felul de sunete. Tine minte, nu are de ce sa iti fie frica! :*

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie...si multor altora big grin
Eu zic sa nu te mai uiti la filme de genul ''The grudge'' sunt foarte sinistre si te sperie.
Asta ti-a fost invatatura de minte..De acum nu te vei mai uita la filme horror:*

| LolaLollita a răspuns:

Nu te mai uita la filme horror, eu am 21 de ani si tot nu ma uit. Te-ai speriat, ti-au ramas unele imagini in minte si iti imaginezi restul.
Ca sa poti adormi linistita, cand te bagi in pat, gandeste-te mereu la ceva frumos. Sau fa-ti planuri pentru ziua urmatoare, ce haine vei purta, ce rochie ai vrea sa iti creezi singura, etc.

| madalinutza1876 a răspuns:

Deci am avut aceeasi situatie ca tine.m-am uitat la acel film si noaptea imi era frica sa dorm si chestii din astea ba chiar o cehemam pe mama sa ma astepte la usa la baielaughing.Mda ammuzant incepusem sa imi fac sute de druci cand mi-era frica.Ce am facut? ei bine m-am uita la cateva filme de comedii da din alea sa faci pe tine de ras..si dupai am invitat cateva prietene pe la mine sa dorimi PETRECERE IN PIJAMALE

| Asdfghjj a răspuns:

Bun..deci din asta reiese ca nu te mai uiti la filme horror..Cumpara-ti o lampa de veghe daca te linisteste. Daca nu este intuneric in camera nu cred ca vei mai avea nici o problema si cu timpul iti vei reveni.