| ralucutza_6101 a întrebat:

Am vazut acum vreo 2 ani jumate (poate mai mult) un film horror, nu-mi mai amintesc foarte clar cum era, adica nu-mi amintesc aproape deloc, mai stiu doar ca in film era vorba despre o familie care sot si sotie fiind aveau doua fete, sotia fiind bolnava s-a aflat ca sotul o inseala cu una, mama statea intr-o casuta separat de restul familiei si cand avea nevoie de ceva suna cu un clopotel si una dintre fete ii aducea ce avea nevoie, intr-o noapte aceasta a murit mai stiu doar ca fiica cea mica se afla la o petrecere si dupa moartea maicasii a fost bagata intr-un spital de boli mintale sau ceva de genu, cand s-a intors din spital tatal ei era deja impreuna cu aia, imi mai aduc aminte ca la sfarsit fata mai mica s-a intors la spital acolo unde a fost inainte si una dintre "colegele" ei de acolo i-a spus "Bine-ai venit acasa"sau "Bine te-ai intors acasa" sau ceva de genu.
Poate sa-mi spuna cineva cum se numeste filmul?

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

Ralucutza, nu sunt sigur dar s-ar putea sa te referi la filmul The uninvited(2009), cu Emily Browning si Arielle Kebber. Aceste doua actrite le interpreteaza pe cele doua surori, parca. Verifica si tu. Sper ca te-am putut ajuta cu ceva. Bafta!

2 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Am uitat sa-ti precizez, dar cred ca este evident: daca filmul in cauza nu se adreseaza categoriei tale de varsta, poti ruga un adult sa verifice. Vacanta placuta!

| ralucutza_6101 explică (pentru aladinbeci):

Acesta este filmul, multumesc mult si vacanta placuta si tie!