| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma lămuriți cu ceva.
Eu am un card de la BRD gol.
Si am vrut sa imi fac cont pe Netflix stiind ca prima luna este gratuit însă nu m-a lasat deoarece mi s-a spus ca cică am sonduri insuficiente.
Eu as baga bani in el, vreo 50 de lei dar stiu ca un prieten de al meu a făcut asa si cand si-a facut cont pe Netflix i-ai luat instant banii din card si i-au zis ca cică sa aiba iei garantie ca ai bani si ca poti sa plătești.
Daca fac asa atunci de ce mai zic ca o luna e gratuit?
Cine stie sa imi zică si mie cum merge treaba asta?
Cine si-a facut cont de Netflix curând si stie cum este sa imi spuna si mie.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-ti ia bani in prima luna sigur. Mie nu mi-a luat. Mi-a zis cand o sa fie prima data de factutare si atunci mi-a luat banii automat deoarece n-am anulat abonamentu.

| dannyel86 a răspuns:

"De ce am nevoie de o metodă de plată pentru a beneficia de luna gratuită?
Solicităm o metodă de plată pentru a ne asigura că beneficiezi de servicii neîntrerupte după încheierea perioadei de testare gratuită. Trimitem o cerere de autorizare băncii tale pentru a ne convinge că metoda de plată funcționează. Aceste cereri nu sunt debitări propriu-zise, dar în anumite cazuri pot afecta temporar soldul contului. Dacă nu prelungești abonamentul, nu vei plăti nimic."
https://help.netflix.com/ro/node/16282

| paulthegame a răspuns:

Salut este gol și nu ai nici i tranzacție pentru că a doua luna vei plati sa poți viziona Netflix