| Marocco a întrebat:

Fac parte din generatia 2002, ca multi altii si cand eram mic, cam 6-7 ani stiu ca era un desen animat cu dinozauri care aveau ca nume cifre laughing imi amintesc ca printre personaje era un triceratops galben cu numele 3 sute si ceva si un baiat pe nume "Chex" (nu stiu chiar cum se scrie). Ideea este: stie cineva cum se numeau? Cu siguranta nu erau Tyrexexpress sau O lume pierduta.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate îl găsești in listă: Dinotopia: Quest for the Ruby Sunstone (2005), Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (2009), We're Back! A Dinosaur's Story...
Vezi și titlurile din listă (cauți doar animeurile):
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_featuring_dinosaurs

| Marocco explică (pentru floresdemayo):

Dinotopia eraaaa?

4 răspunsuri:
| FlyProject554 a răspuns:

Poate... tarâmul uitat de timp

| Marocco explică (pentru FlyProject554):

Nu e...dar si pe asta il stiu happy

| FlyProject554 a răspuns:

Poate... tărâmul uitat de timp