| NuConteazaNumeleee a întrebat:

Nu sunt amatoare a filmelor...am vazut cateva mii... Asa ca m-am gandit sa va intreb pe voi - care este filmul vostru HORROR sau COMEDIE preferat. Care chiar va ramas in mintehappy Funda+vot etc.

Răspuns Câştigător
| roxaa15 a răspuns:

Horror sunt mai multe la mine. The ring, Casa celor 12 fantome si multe altele.Dar comedie am trei cele mai amuzante dupa parerea mea laughing Norrbit, Ora de varf si Home alone 1, 2 laughing

| NuConteazaNumeleee explică (pentru roxaa15):

Da...da. Casa celor 13 fantome. Si mie mi-a placut. Incearca si The uninvited si Orphantongue

| Rollwo a răspuns (pentru NuConteazaNumeleee):

Da,pardon,a fost greşeala mea.

8 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Pai horror, poate ca nu ai aceleasi gusturi ca mine.De exemplu mie nu-mi plac filmele alea horror cu fantome,spirite si case bantuite.
Mie imi plac cele cu putina actiune/suspans,de ex. se petrece totu' intr-o padure la o cabana,iar la sfarsit toti incearca sa supravietuiasca si sa-l omoare cumva pe ala sau sa scape.

Horror mi-au placut ( iti spun si cate ceva despre fiecare, ca sa hotarasti daca iti place vreunul) :

Masacrul din Texas ( cativa tineri merg cu masina spre o petrecere parca,si pe drum intalnesc o nebuna pe care o iau alaturi de ei,dar ea se impusca singura in masina de nebuna. Astfel,ei se opresc la o ferma unui batran ciudat, ceva de genu', sa sune seriful, dar aici deja incepe groazalaughing)

Black Christmas ( in noaptea de Craciun, Billy si-a macelarit familia, apoi a sfarsit intr-un sanatoriu. Dupa multi ani, in casa aia s-au mutat mai multe fete de la universitate, niste prietene. In noaptea de Craciun ( dupa vreo 20 ani de cand si-a macelarit el familia) Billy a evadat de la sanatoriu, lasand doar un mesaj '' I'll be home at Christmas''. Fetele deja incep sa primeasca niste apeluri ciudate si incepeau sa dispara una cate una).
E super tare filmu' love struck

House of wax ( casa de ceara, mi-a mai placut:d )

Si care chiar m-a speriat, dar poate nu prea mi-a placut, a fost ''insidious''.

Si seria ''wrong turn'', cu canibalii aia psihopati X_x Merita vazut!

Comedii, mi-a placut mult '' The hangover'' [ trei prieteni beau intr-o noapte peste masura, iar dimineata se trezesc total aiurea, uitand tot ce s-a intamplat in noaptea aia ]
Deci e bestial:X E si partea a2a.

Black Knight [ cavalerul negru, comedia. Un angajat in parcu' de distractii cade intr-un lac, cautand un medalion, si se trezeste in urma cu sute de ani, intr-un loc cu totu' si cu totu' diferitrolling on the floor ]
Razi de mori! Jur! rolling on the floor

Cam atatbig grin

Succes.

| NuConteazaNumeleee explică (pentru LoveForShania):

Good. Am vazut toate filmele spuse de tine si sunt genialebig grin

| roxaa15 a răspuns:

Horrorul care ma afectat cel mai tare a fost The exorcist din 1973, eu l-am vazut prin 2005 iar comedii au fost mai multe:
-the hangover 1 si 2
-the white chicks
-littel man
toata seria: cu Fockers-ii
american pie
Scary movie etc

| Valentyno18 a răspuns:

Cele mai tari filme horror sunt paranormal activity 1, 2 si 3, Grave Encounters, Exorcistul, The exorcism of emily rose.Comedii:How high, Ora de varf 1, 2 si 3 Ace ventura.

| NuConteazaNumeleee explică (pentru Valentyno18):

Hmm nu imi plac astea gen Paranormal activity sau rec laughing Insa How high e frumos si Ace venturebig grin

| anne1997 a răspuns:

Ultimul film horror pe care l.am vazut a fost CASA DE CEARA. E super, dar nu chiar asa de horror. Iar comedie NORRBIT.