| adeadeliina a întrebat:

Hei TPU, puteți sa îmi dati exemple de emisiuni si prezentatorii lor din perioada comunista?(nu isi amintește tata cum se numește un prezentator laughing avea mustață neagra) funda!

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Sigur era prezentator la o emisiune oarecare, sau se gandeste la Toma Caragiu, Amza Pellea, Ilarion Ciobanu sau Dem Radulescu?

Constantin Trofin si Ovidiu Uscat?
Radu Cosarca?
Petrica Stoian-Matu?

Liviu Dragnea?

| adeadeliina explică (pentru tpuuser999):

Am gasit, e Petre Mihai Bacanu laughing multumesc oricum!

| tpuuser999 a răspuns (pentru adeadeliina):

Am luat notite. Mi se pare cunoscut, acum ca il vad - dar aparent a fost in inchisoare pana la revolutie, ca s-a opus comunismului, si dupa aceea a fost jurnalist... deci nu-i frumos sa-l asociem cu o ideologie impotriva careia a luptat sad

| adeadeliina explică (pentru tpuuser999):

Ah, nu stiam sad dar oricum am spus din perioada comunista pentru ca atunci s-a difuzat emisiunea despre care vorbea tata

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe televozoare alb-negru toti mustaciosii aveau mustata neagra.
Mai ales seara, cand au fost emisiuni, intre 20-22...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Arată-i-l și pe prezentatorul emisiunii Bugetul meu, Patric Petre Marin. Însă, nu cred că a fost prezentator și în comunism. De fapt, nu știu... ))
http://www.patric-petre-marin.allby.ro/
Și bucătarul Petrisor Tănase care avea o emisiune pe plajă...

| Vasilescu_Radu_2003 a răspuns:

Dan Negru

| tpuuser999 a răspuns (pentru Vasilescu_Radu_2003):

Folositor, inteligent si amuzant pe deasupra :laughing