| Alka25 a întrebat:

Hei,voi ăștia cu twailight lămuriți mă și pe mine. Care este diferența dintre twailight Saga și Twilight normal? Deci m-am uita la două episoade în care Ea rămâne singură părăsită de el și intră în depresie.
Și apoi mam mai uitat la ceva în care se căsătorea cu el și aveau și o fetiță. Efectiv nu inteleg nimic lamuriti-ma vă rog

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Saga" înseamnă o poveste lungă, împărțită de regulă în mai multe capitole. Toate filmele dintr-o serie formează o "Saga".

Este ca și cum ai întreba care este diferența dintre "Trilogia Stăpânul Inelelor" și "Stăpânul Inelelor normal"

| EraserHead a răspuns:

Twilight Saga este o serie.

| Kourdi_Viana_2002 a răspuns:

Uita-te in ordine
'Twilight' - 2008
'The Twilight Saga: New Moon' - 2009
'The Twilight Saga: Eclipse' - 2010
'The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part One' - 2011
'The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part Two' - 2012

| Jegosel1998 a răspuns:

Nu stiu de twailight dar Twilight e nasol