| Lilithium a întrebat:

Hei. Vreau si eu niste anime gen inu x bocu si Kamisama Hajimemashita in care baiatul sa o apere pe fata si la inceput sa fie rau cu ea si dupa sa realizeze ca o place, gen cum a fost si in kamisama hajimemashita. Sa aiba si personaje cu puteri si sa se lupte intre ei. DAU FUNDITA SIGUR! AM CAUTAT MULTE DAR NICI UNUL NU PARE A FI PE PLACUL MEU! VA ROG SA MA AJUTATI!

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

1.Akatsuki no Yona(nu este doar romance, dar sunt multe scene dragute intre cei 2. Daca apuci sa citesti si manga dupa terminarea acestui anime vor fi si cateva saruturi.Actiunea are loc in trecut, ei 3 prieteni buni.De cand erau mici tipul o tachineaza si da impresia ca e rece si lipsit de sentimente.
Ea este indragostita de celalalt.
Ala o tradeaza ca ii omoara tatal si o ameninta cu moartea si pe ea.Astfel raman ei 2 obligati sa supravietuiasca.El promite ca o va apara indiferent de situatie si pe parcurs incepe sa aiba sentimemte pentru ea, dar ea este inca indragostita de tradator si nu realizeaza ca el o place.In manga se ajunge ca sentimentul sa fie reciproc.Trebuie sa citesti manga dupa ce finalizezi anime-ul)
Wolf Girl and Black Prince(tipul o pune sa-i devina "caine" pentru a nu-i dezvalui secretul care i-ar distruge reputatia.Este genul acela de tip "bad boy" si pe parcursul intregii serii se va purta ca si un magar cu tipa.Ea se indragosteste la scurt timp de el dupa ce il intalneste si este intr-un fel opusul lui, de aceea nu se potrivesc.
Dar totusi la un moment dat si el va incepe s-o placa, iar atunci va incerca sa ascunda.
Sunt vreo 2 scene in care ii va lua apararea.In una dintre ele un "playboy" ii va spune ceva perv tipului legat de ea si atunci se infurie si vrea sa-l bata, dar il lasa.In alta mai multi tipi se leaga de ea si el o salveaza)
3.Honey x Honey Drops
4. Kaichiu wa Maid Sama(aici nimeni nu apara pe nimeni, totusi e un anime grozav).

1 răspuns: