| OaieBlonda a întrebat:

In American Horror Story, Taissa Farmiga(Violet) joaca doar in sezonul 1? sau mai joaca si in sezonul 2 sau 3? Si Emma Roberts in ce sezon joaca?
In sezonul 2 despre ce e vorba?
Dar in 3?

1 răspuns:
| DidosMari a răspuns:

Buna,Taissa joaca in sezonul 1 si 3, nu stiu daca va juca si in 4 °_° Emma joaca in sezonul 3. Al doilea sezon, intitulat Horror american Story: Asylum, este vorba de sanatate mintala. Povestea are loc în 1964 și urmează a pacienților, medicilor și călugărițele care ocupă Briarcliff Mental Institution, infiintata pentru a trata și de a găzdui criminalii nebuni. Gardienii care conduc instituția includ sora Iuda (Jessica Lange), protejatul ei Sora Mary Eunice (Lily Rabe) și fondator al instituției, Mons Timothy Howard (Joseph Fiennes). Medicii însărcinați cu tratarea pacientilor de la azil includ psihiatru Dr. Oliver Thredson (Zachary Quinto), și om de știință sadic Dr. Arthur Arden (James Cromwell). Pacienti, dintre care multi pretind a fi nedrept instituționalizat, sunt o jurnalista lesbiana Lana Winters (Sarah Paulson), Kit acuzat a fi criminal in serie. (dar nu e) (Evan Peters), nimfomana Shelley (Chloe Sevigny) și presupusa ucigașa Grace Bertrand (Lizzie Brocheré). Locuitorii Briarcliff sunt de obicei supusi unor influențe supranaturale și științifice, inclusiv posedare demonică. Iar in sezonul 3 este vorba despre vrajitoare. big grin happy