| TeooOo a întrebat:

Intrebare pentru. fanii Naruto Shippuden. Eu sunt pe la ep.262, dar, drept sa spun am pierdut cateva episoade si acum nu inteleg anumite lucruri. Despre ce razboi e vorba? Nu l-am mai vazut pe Sasuke.ce se intampla cu el de nu a mai aparut?
FUNDA.

Răspuns Câştigător
| DarkMarie a răspuns:

Ai pierdut multe!
In primul rand este al Patrulea Razboi Ninja, in care toate satele s-au unit pentru ai proteja pe singuri Jinchuuriki ramasi (Naruto si Bee) si pentru al invinge pe Tobi (nu se stie cine e, dar nu e Madara, conform manga) si pe echipa sa formata din Kabuto, Zetsu si Sasuke... de acea el in ultima vreme nu a prea aparut prin anime, fiind de partea celor rai, dorind sa distruga Konoha, dar nu participa la razboi.
Ar trebuie sa te uiti la episoadele pe care le-ai ratat si daca vrei sa afli mai multe poti citi si manga.

Sper ca te-am lamurit (desi nu am explicat prea bine *lol* ) si daca mai ai intrebari... intreaba-ma! big grin

6 răspunsuri:
| Nelyu17 a răspuns:

Tobi sau Madara... nu se shtie inca cine e, a declarat al patrulea razboi ninja deoarece cei 5 kage nu au vrut sa-i dea de buna voie pe cei doi jinchiuriki:Naruto si Killer Bee. Ei sunt ascunshi pe o insula unde naruto isi antreneaza noile puteri. Cele 5 sate mari se unesc si in frunte cu Gara incep razboiul...Sasuke nu apare dceoarece si-a implantat ochii lui Itachi ca sa-si imbunatateasca mangekyo sharingan, acum el ashteapta sa fie gata.

sper ca te-am ajutat
funda te rog :d

| An0NyOmY a răspuns (pentru Nelyu17):

Ce-s cu aberatile ca si-a plantat ochii lui itachi?

| Nelyu17 a răspuns (pentru An0NyOmY):

big grin scuze. ceva de genuu

| Nelyu17 a răspuns (pentru An0NyOmY):

"implantat"

| An0NyOmY a răspuns (pentru Nelyu17):

Sa stii ca nu si-a implantat ochiiwinking

| Nelyu17 a răspuns (pentru An0NyOmY):

Nush..am spus ca ceva de genu.da ce a facut?