| anitahelju a întrebat:

Heii TPU happy. Am vazut Eternal Sunshine Of A Spotless Mind si nu am inteles aproape nimic. M-a derutat partea cand lui ii era spalat creieru, si partea asta e 3 sfert din film. Imi poate explica si mie cineva despre ce este vorba de fapt? Eu nu am inteles prea bine.

Răspuns Câştigător
| ζøvعღ a răspuns:

Joel (jim carrey) este şocat de faptul că prietena sa clementine (kate winslet) şi-a sters din minte, la propriu, toate amintirile tumultoasei lor relaţii. in disperare de cauză, joel apelează la inventatorul ciudatei proceduri de "spălare" a creierului, dr. mierzwiak (tom wilkinson) şi îi cere acestuia să îi şteargă şi lui din memorie toate amintirile despre clementine. insă, pe măsură ce amintirile sale dispar treptat, joel începe să-şi redescopere dragostea pentru clementine şi organizează o "evadare" din procedura pe care mierzwiak şi asistenţii săi (mark ruffalo, eljah wood, kirsten dunst) se chinuie din răsputeri să o ducă la bun sfârşit. Funda?:*

1 răspuns:
| Abandoned a răspuns:

Eee...te mai uiti o data, de 2 ori si vei intelege. Oricum ideea e ca din capul cuiva poti iesi cu usurinta(in cazul filmului:stergerea memoriei), dar din inima...mai greu!
Mie nu prea mi s-a parut cine stie ce. Mi-a placut sa ma uit pentru Kate Winslet si Jim Carrey.
Mie imi plac filmele cu caini mai mult. Mai ales Hachiko.