| SG1995 a întrebat:

Hello!
Când apare sezonul 2 din Young Pope?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

The Young Pope are sez.2 confirmat, iar debutul acestuia va fi cel mai devreme la finele anului 2018.

| SG1995 explică (pentru faramatania):

Așa târziu?

| faramatania a răspuns (pentru SG1995):

Da,vezi și tu, aici↓
http://heavy.com/......lers-2018/

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Despre ce e vb in serial

| SG1995 explică (pentru RAY):

E foarte interesant serialul despre un papă rebel, dar consevator. De fapt în mare parte mă regăsesc în personaj.

| T0T a răspuns:

Deci și tu l-ai terminat. Abia îl aștept și eu pe al doilea. Din câte am înțeles poate apărea pe la sfârșitul lui 2018. Nu se știe exact, din păcate.

| SG1995 explică (pentru T0T):

Sunt la episodul 9.

| T0T a răspuns (pentru SG1995):

Sfârșitul te va face să vrei sezonul 2.

| tehno125482 a răspuns:

Producătorii acestui serial TV, produs de HBO în colaborare cu Sky şi Canal +, au confirmat cel de-al doilea sezon al serialului, chiar înainte de debutul internaţional pe micile ecrane al primului sezon. Anunţul a fost făcut de producătorul Lorenzo Mieli, joi seară, la premiera din Roma a acestui show TV. Din distribuţia serialului fac parte Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Scott Shepherd, Cécile de France, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli şi James Cromwell. „The Young Pope/Tânărul papă" este povestea lui Lenny Belardo, cunoscut ca Papa Pius al XIII-lea - primul papă american din istorie. Tânăr şi fermecător, alegerea lui pare să fie rezultatul unei simple, dar eficace strategii media organizată de Colegiului Cardinalilor, dar aparenţele pot fi înşelătoare. Papa Pius al XIII-lea se dovedeşte a fi cel mai misterios şi contradictoriu dintre toţi, potrivit hbo.ro. Serialul „The Young Pope", prima incursiune în universul televiziunii a regizorului de cinema Paolo Sorrentino, va debuta pe postul de televiziune Sky în Italia, Germania şi Austria şi pe Sky Atlantic, vineri seară. De asemenea, va fi difuzat de Canal+ începând de luni seară, pe Sky Atlantic în Marea Britanie şi Irlanda începând din 27 octombrie. În Statele Unite, serialul va fi difuzat de HBO, la începutul anului viitor. În România, serialul „Tânărul papă/ The Young Pope" va avea premiera pe postul HBO pe 28 octombrie şi va fi difuzat în câte două episoade în fiecare seară de vineri de la ora 20.00. Serialul va putea fi urmărit şi pe HBO Go. Primele două episoade din primul sezon, ce include 10 episoade, au fost prezentate în premieră mondială la Festivalul de film de la Veneţia, în luna septembrie. Paulo Sorrentino a anunţat, de asemenea, următorul său proiect cinematografic - un lungmetraj despre viaţa şi cariera fostului prim-ministru şi mogul media italian Silvio Berlusconi.