| UrsuletUUU a întrebat:

Hello! Imi plac dramele coreene foarte mult si ma uit la ele dar spuneti-mi ca nu m-am uitat la toate ca o sa innebunesc deci am vazut asa :
Wild Romance - Romantic și comedie.
The Musical 2011 - Musical, romantic.
The Greatest Love - Romantic, comedie.
Take Care of Agassi - Romantic, comedie.
Spy Myung Wol - Romantic, comedie.
Secret Garden - Romantic, comedie, fantezie, melodrama. A fost cel mai bun serial asiatic pe care l-am văzut, cel mai reușit.
Protect The Boss 2011 - Romantic, comedie.
Princess Hours - Romantic, comedie.
Paradise Ranch - Comedie, romantic.
Mary Stayed Out All Night - Comedie, romantic.
Lovers in Paris - Romantic.
Lovers - Romantic, dramă.
Lie To Me - Romantic, comedie.
King of Baking - Romantic, familie.
I Am Sam - Romantic, comedie.
Hong Gil Dong - Comedie, romantic.
Hero - Comedie.
City Hunter - Acțiune, suspans, romantic. Unul dintre serialele mele coreene favorite.
Boys Over Flowers Japonez - A fost mai complexă varianta coreană.
Bad Guy - Dramă. Încă un serial reușit.
Autumn in My Heart - Dramă, romantic.
A Man Called God - Romantic.
49 Days - Fantezie, romantic.
Thorn Birds 2011 - Melodramă, romantic.
Pasta - Romantic
My Girl - Romantic, comedie.
King 2 Hearts 2012 - Romantic.
Full House 2004 - Romantic, comedie.
Fugitive Plan B - Acțiune, romantic, comedie.
Fermentation Family - Familie, melodramă, romantic.
Cinderella’s Sister - Romantic, melodramă
Beethoven Virus - Romantic, dramă, comedie.
The Thousandth Man - Romantic, melodrama, fantezie.
The Vineyard Man - Romantic, comedie.
I do, I do - Romantic, comedie.
Style - Romantic.
I need romance - Romantic, comedie.
Coffe House - Romantic, comedie.
Protect the Boss - Romantic, comedie.
Powerful Opponents - Romantic.
Dream - Romantic, sport.
I'm Sorry, I Love You - Romantic, dramă.
My princess - Romantic, comedie.
Take care of the young lady - Romantic, comedie.
Delightful Girl Choon Hyang - Comedie, romantic.
Doua surori pentru un print - Fantezie, comedie,... 2009 - 2825
Playfull kiss, I miss you, full house 2, you're beautiful, kpop extreme survival, boys over flowers, dream high 1/2, flower boy next door, heartstrings, prorector princess, personal taste, love rain, flower boy ramyun shop si coffe prince
high 1, flower boy next door va rog mai ziceti-mi drame coreene ca sunt in pana de idei m-am uitat la toate astea mai stiti va rog frumosssss? Va rog. Funda

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Întra pe site-uri de drame, gen kissasian.com sau Drama fever și sortează-le in ordinea popularității sau după gen și apoi în ordinea popularității.
Încearcă K2, Healer, W-Two Worlds, Goblin, Legend of the Blue Sea, Scarlet Heart Ryeo, Doctors, Descendants of the Sun, Cinderella and the four Knights, Love in the Moonlight, Cheese in the Trap.

| BlackRose03 a răspuns:

Si eu le iubesc.Am vazut asa multe ca nu mi le mai amintesc... laughing
Pai, ar fi:
Gu Family Book-A fost primul serial asiatic pe care l-am vazut si ramane preferatul meu.In serial personajul principal e un baiat pe jumatate gumiho(vulpea cu noua cozi) si jumatate om care creste fara parinti si la varsta de 20 de ani descopera cine este cu adevarat si cine sunt parintii lui si de ce l-au abandonat.Serialul are multe schimbari de situatie si vei ajunge sa fi luata mereu prin surprindere.Primele 10 episoade nu sunt asa interesante, drama incepe pe la episodul 12 cand tatal baiatului care se credea a fi mort reanvie cautand razbunare.

Blood-Daca iti plac
serialele cu vampiri in care vampirul sa fie tipul bun(doctor)ti-l recomand din toata inima.

Queen of Ambition-Este unul dintre serialele care mi-a schimbat copilaria si printre cele mai triste vazute de mine...finalul.Povestea se desfasoara astfel: O fata care a crescut intr-o familie saraca si a fost batjocorita de cei din jur ajunge sa se indragosteasca de fratele sau vitreg(frati prin alianta). Totul decurge bine, primele episoade nu au avut un rating asa mare.Dar tatal vitreg al fetei iese din inchisoare(acesta a violat-o cand era mica) si o cauta sa repete fapta comisa. Ajunsi fata in fata aceasta il omoara din greseala si isi ascunde crima cu ajutorul baiatului iubit.Are parte de cosmaruri mai multi ani si relatia celor doi se destrama.Ea pleaca in strainatate cu scopul de a ajunge la cel mai inalt nivel posibil si el munceste in tara natala intr-un bar in incercarea de a obtine bani pentru studiile ei.Il insala cu un milionar pe care nu-l iubeste, divorteaza si cadavrul tatalui vitreg al fetei e descoperit.Sub presiune, aceasta da vina pe fostul si e bagat la inchisoare pe nedrept.Va ajunge sa caute razbunare si in final fata va ajunge prima doamna, isi va omora sotul milionar si intr-un accident ea ajunge sa moara. Ultimul episod e cel mai emotionant, in care se descopera trecutul dureros al fetei si motivul pentru care a facut toate astea.

Vampire Prosecutor-E serialul meu preferat cu vampiri.E destul de reusit.Este vorba despre un barbat(Min) ce a fost muscat de un vampir si transformat la randul lui in unul.Nu accepta sa bea sangele oamenilor si sa ucida, asa ca devine prosecutor si se hraneste cu sangele mortilor.Se indragosteste de colega de lucru.Al doilea sezon e preferatul meu. Apare un "Bad Blood" care vrea sa il ucida pe Min.Au loc mai multe evenimente si incercari de a-l prinde.Si multe rasturnari de situatie si evenimente triste...in ultimele episoade.Astept sezonul 3, ultimul episod m-a lasat in suspans.

My Love From The Star-E unul dintre cele mai bune drame coreene.L-am vazut de 2 ori si l-am iubit.
Este vorba despre un extraterestru venit acum 400 si ceva de ani pe Pamant pentru a invata ce e iubirea.Cunoaste o fata saraca de care ajunge sa-i placa, maltratata de parinti.Cand aceasta piere in incercarea de a-l apara e distrus. Pierde nava care ar fi trebuit sa-l duca acasa si e nevoit sa astepte pana in prezent intoarcerea sa.Cu cateva luni inainte de plecare, se indragosteste de o femeie laudaroasa, frumoasa si copilaroasa.O vedeta.Aceasta semana leit cu fata pe care el o intalnise cu atata timp in urma si asta da startul unei frumoase relatii.Din iubire ajunge sa piarda nava care sa-l duca spre casa si sa moara.Dar nu e totul asa cum pare.

Tree of Heaven-E cel mai trist serial coreen vazut.
Personajul principal este un baiat introvertit, tacut si sarac care a crescut fara mama.In primul episod tatal lui se casatoreste cu o femeie a carei fata a crescut fara tata, aceasta fiind naiba, saraca zambitoare si foarte sociabila. Opusul baiatului. Cele doua familii devin una si cei doi frati vitregi.Mama fetei si tatal baiatului pleaca in strainatate sa munceasca pentru a aduce bani.Baiatul si fata sunt lasati cu matusa si verisoara baiatului.Acestea pareau dragute la inceput, dar se dovedesc a fi niste scorpii care ajung sa o batjocoreasca pe fata, tratand-o precum o servitoare.Ea il invata pe baiat sa simta, sa vorbeasca(lucru pe care nu il prwa facea) si sa zambeasca.Ea e nevoita sa se intoarca in tara natala(Japonia) cu un barbat bogat si popular care o placea, iar relatia celor doi se va distruge.Cativa ani mai tarziu aceasta se intoarce si incearca sa-l gaseasca.Vezi tu mai departe.

Acestea sunt preferatele mele,dar mi-au placut si Faith,Vampire Detective,Scholar who Walks the Night,My Girlfriend is a Gumiho, You're Beautiful, Kill Me, Heal Me, I can Hear you Voice etc.

| ElenaCosmina1999 a răspuns:

1. w
2.descendants of the sun
3.doctor stranger
4.heirs
4.legend of the blue sea
5.i remember you sau hello monster
6.moorim school
7.the moon embarace the sun
8.who are you school
9. uncontrollably fond
9.moonlight draw be clauds
10..My Love from the Star
11.blood(acesta a fost filmat in Romania primul si ultimul episod)
12.city hunter
13.cinderella and four knights
14.healer
15.Orange marmelad
16.i hear your voice
17.kill me heal me
18. hi school love on
19.oh my venus
20.cheer up
21. dream high 1 si 2
22.high society
23.king of high school
24.marriage not dating
25. i miss you
26.nice guy
27. pinocchio
28.shopping king louie
29. to be continued
30. weightlifting fair bok joo
31. you're all surrounded
au aparut cateva si in 2017:hwarang, tomorrow with you, goblin, the liar and his lover, strong woman do bong soon... daca vrei pot sa iti dau site-ul

| Marascu a răspuns:

Daca ai web poti sa te uiti la ***