| anonim_4396 a întrebat:

Hellooo TPU! Stie cineva cum as putea sa conectez telefonul sau laptopul la televizor? Am un telefon Huawei si un televizor Sony... Laptop habar nu am! big grin Asa, si am o luna acces la Netflix momentan si as vrea sa ma uit pe televizor, nu pe laptop ca de obicei.
Tin sa mentionez ca am incercat cu o aplicatie Miracast dar nu a mers! Am apasat pe "cast screen now" sau ceva e genu si nimic, scria doar "nu exista afisaje wireless in apropiere".
E problema televizorului? Sa incerc sa conectez laptopul? Stiu ca pot cu un cablu HDMI si am unul dar nu stiu exact cum xDD

Si bineinteles, dau funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| CătălinIonuț07 a răspuns:

Cu un cablu HDMI daca vrei la laptop si cu telefonul e mai complicat, iti trebuie un adaptor pentru HDMI si bagi adaptorul in telefon si cam aia e

Funda sau sal?

| ClauStark a răspuns:

Ca sa contectezi telefonul la Tv, cred ca Tv-ul trebuie sa aiba wifi. Cu laptop-ul te conectezi mai usor. Iei cablul, il bagi in Tv si in laptop apoi intri pe Tv la Hdmi.