| IreneAdler a întrebat:

Hey, acum cativa ani am vazut un film cu un barbat care fusese acuzat de uciderea sotiei lui si condamnat la moarte. Inainte de ziua executiei, el roaga o jurnalista sa-i ia un interviu in speranta ca cele relatate il vor ajuta sa-si demonstreze nevinovatia (desi stia ca o sa moara, intrucat nu mai era timp, el dorea sa-si pastreze imaginea nepatata pentru fiica sa care devenea astfel ruda unui criminal). Ea incearca sa-l ajute si gaseste o inregistrare din care reiese de fapt ca sotia lui s-a sinucis. La finalul filmului, detinutul moare si jurnalista reuseste sa-i demonstreze nevinovatia, insa dupa putin timp isi da seama ca se lasase manipulata de acel barbat si ca omisese anumite detalii foarte importante. Astfel, ea gaseste o alta inregistrare care dovedea ca barbatul fusese vinovat, intrucat el o determinase pe sotia lui sa se sinucida.
Si acum intrebarea: stie cineva cum se numeste filmul?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La TV? Spune-mi canalul pe care s-a transmis, și îți spun numele filmului. Dacă știi și anul, m-ai ajuta și mai mult.

| IreneAdler explică (pentru floresdemayo):

Imi pare rau dar nu mai tin minte. A trecut ceva vreme de atunci...

| IreneAdler explică (pentru floresdemayo):

Imi pare rau dar nu mai tin minte. A trecut ceva vreme de atunci...

| BucurieeeFericire a răspuns:

Bună! Ştiu filmul, doar că şi eu i-am uitat numele. Ştiu doar că numele filmului era numele bărbatului, o să întreb cum se chema şi dacă aflu îţi spun!