| IreneAdler a întrebat:

Hey, acum cativa ani am vazut un film cu un barbat care fusese acuzat de uciderea sotiei lui si condamnat la moarte. Inainte de ziua executiei, el roaga o jurnalista sa-i ia un interviu in speranta ca cele relatate il vor ajuta sa-si demonstreze nevinovatia (desi stia ca o sa moara, intrucat nu mai era timp, el dorea sa-si pastreze imaginea nepatata pentru fiica sa care devenea astfel ruda unui criminal). Ea incearca sa-l ajute si gaseste o inregistrare din care reiese de fapt ca sotia lui s-a sinucis. La finalul filmului, detinutul moare si jurnalista reuseste sa-i demonstreze nevinovatia, insa dupa putin timp isi da seama ca se lasase manipulata de acel barbat si ca omisese anumite detalii foarte importante. Astfel, ea gaseste o alta inregistrare care dovedea ca barbatul fusese vinovat, intrucat el o determinase pe sotia lui sa se sinucida.

Si acum intrebarea: stie cineva cum se numeste filmul?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

The Life Of David Gale (2003)?
http://www.cinemagia.ro/filme/the-life-of-david-gale-david-gale-4758/

| IreneAdler explică (pentru faramatania):

Da, acesta este. Multumesc mult happy

| faramatania a răspuns (pentru IreneAdler):

Cu plăcere, mulțumesc și eu.