| dream77777 a întrebat:

Hey! Am vizionat recent filmul Identity. M-a lasat nelamurita. Cei care l-ati vazut, imi puteti expilca finalul?

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Dacă doar finalul ți-e neclar, atunci nu e prea greu de explicat, presupunând că ai înțeles până acolo tot.Deci în final, pe tărâmul acela idilic cu portocali, adevărata identitate criminală (Timmy) este dezvăluită prin găsirea cheii cu nr.1, de către Paris.Aceasta este omorâtă și rămânând doar el (Timmy) îl poate poseda pe criminal (Malcolm Rivers), care la rândul lui îl ștrangulează pe psihiatru în mașina ce-l transporta către acea clinică (pentru a-l trata) și astfel se termina filmul, cam pe marginea drumului.

| dream77777 explică (pentru faramatania):

Deci Timmy este o personalitate a lui Malcolm?

| faramatania a răspuns (pentru dream77777):

Păi da, ultima din cele 10.De fapt criminalul (Malcolm Rivers) suferea de un sindrom disociat de identitate și cam de aici vine treaba cu acele identități multiple, ultima și cea care surprinde, total neașteptată este cea a lui Timmy (pentru că acesta doar își înscenase moartea, atunci, la motel).Iar finalul este cel de care vorbeam mai sus.Altceva mai vrei să mă-ntrebi?