| PrintesaGumitaa a întrebat:

Hey ♡, care a fost ultimul film care v-a facut sa plangeti si de ce?

28 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Les Miserables. L-am vazut pentru a doua oara si am inceput sa plang exact la aceeasi scena - cea in care Anne canta I dreamed a dream T~T Si nu vreau sa exagerez dar acea parte nu poate fi decat arta pura istg-- si cred ca si celei mai dure persoane i-ar scapa cateva lacrimi ori de cate ori ar vedea-o.
Mie mi-a scapat doar una tho :')

| RAY a răspuns:

Taxiul destinului uratico https://www.cinemagia.ro/filme/if-only-taxiul-destinului-11281/

Formularul a expirat, te rugăm să încerci din nou!

| PrintesaGumitaa explică (pentru RAY):

Interesante. Nu pareai genul care se uita si plange la filme din astea

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

E uractico rar ma uit, dar ambele sunt filme unicate, poti invata multe din filme daca esti atent, credeai ca sunt badboy?

| PrintesaGumitaa explică (pentru RAY):

Inca cred ca esti un fel de badboy laughing.

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Wow crezi ca te iubesc si apoi te las uratico

| PrintesaGumitaa explică (pentru RAY):

Vrajeala de badboy.

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Din pacate multe fete sunt atrase de genul asta de curvari

| PrintesaGumitaa explică (pentru RAY):

Trist,dar nu si eu happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Ray, iar minti?
Cu totii stim ca nu le ai tu cu iubirea si cam urasti chestiile de genu'.

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Filmele alea le am vazut

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Intrebarea era daca ai si plans la ele?

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Https://www.cinemagia.ro/......ber-20707/
asta da, e lacrimogen

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Wow, e coreean, vreau sa ma uit la el, dar nu il gasesc pe MyDramaList, ca sa il adaug in lista mea.

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Yes

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

LOL, nu mai conteaza, am citit numele coreean de pe poza si mi-am dat seama ca e ala. Mersi, l-am adaugat in lista mea, si cel mai probabil o sa ma uit in seara asta la el.

| NLS a răspuns:

Titanic (1997)
Pearl Harbor
Braveheart
Gladiator (2000)
Letters to God
Hachi A Dog's Tale
JUDE (1996)
My Life (1993)
Tess (1979)
Me before you
A Walk to Remember
Million Dollar Baby
The Boy in the Striped Pajamas
Remember me (chiar la final)

Ultimul a fost>>> Hachi- A Dog's Tale
Si motivul pentru care am plans n-ai decat sa-l afli vizionand filmul, altfel - e spoiler.

| Mayhem666 a răspuns:

Sincer sa fiu, nu mai stiu care, dar probabil o drama asiatica, din moment ce de aproximativ jumatate de an, numai la astea ma uit.

EDIT. A fost o drama asiatica, dar nu mai stiu exact care, probabil Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo dar nu mai stiu exact, ca am mai vazut si altele intre timp si nu mai stiu daca am mai plans, dar stiu sigur ca la aia am plans, si nu doar o data, dar de mai multe ori.

| siriusblack98 a răspuns:

Lantul amintirilor.De ce? Aveam vreo 13-14 ani cand l-am vazut pentru prima oara.Nu era dificil sa ma faca un film sa plang pe atunci laughing

| Lostlyric a răspuns:

Coco (2017): pentru simbolistica prezenta in film si pentru inocenta protagonistului.

| Justme1997 a răspuns:

A silent voice/koe no katachi. O fată surdă, un bully care regretă atât de mult ce a făcut că devine sinucigaș

| PrintesaGumitaa explică (pentru Justme1997):

Pare interesant, poate am sa il vad intr-o zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Call me by your name. Filmele cu gay mereu ma fac sa plang.

Desi, de curand am plans mai mult cand a plecat Michael Scott din The Office.

| Xalion a răspuns:

E un film anime si anume:Hotarubi no mori e. Nu stiu de ce m-a facut sa plang sincer. E fetita asta care creste alaturi de un baiat, un spirit al padurii insa ei 2 nu au voie sa se atinga pentru ca daca s-ar atinge, el ar disparea. Si cresc impreuna bla bla bla, ma rog nu se arata cum ca ar exista o relatie mai puternic intre ei, cred ca asta ramane la latitudinea aceluia care vede filmul insa asa pare. Si la sfarsit un baietel se impiedica si aproape cade cred ca de pe o stanca iar spiritul il prinde si il trage. Apoi se intoarce la fata si in timp ce spiritul incepe sa dispara se strang puternic in brate si el. dispare >~< Imi vine si acum sa plang laughing) Iti las aici un AMV daca vrei sa vezi despre ce e vorba in mare parte https://youtu.be/VNdHd1asf9s

| PrintesaGumitaa explică (pentru Xalion):

Il stiu, l-am vazut mai demult si mi-a placut big grin

| iSpoat a răspuns:

Titanic a fost primul si ultimul film care m-a facut sa plang. M-a facut sa plang deoarece unul dintre personajele principale moare la final.