| Katsune a întrebat:

Hey! Își mai amintește cineva cum se chema desenul asta animat? Era transmis dimimeata, sambata si duminica, pe tvr1 (sau tvr2- atunci aveam 4-5 ani). Era vorba de niste animalute care vorbeau...Era o catelusa mov sau violet (sau mai degraba purple) pe care o chema Lola (parcă). Mai era si un anume personaj numit baby batter (nu stiu daca e scris corect) Si mai erau si niste "barfitori" (gaste sau ceva de genul). Iar pe parcursul desenului era o scena in care, atunci cand personajele cautau o rezolvare la problema, cantau un cantecel cu versul" hopa! Hai sa cugetam" si la urma se aprindea un beculet deasupra capului catelusei parca...
Mama zice ca se cheama casuta din padure sau prietenii din padure...nici ea nu-si mai aduce aminte. Cert e ca are legatura cu o padure. A fost difuzat prin anii 2000, la inceputuri, deci pana in 2007, sa zic (poate si mai putin, nu mai stiu, eram prea mica). Va rog, poate stie cineva la ce ma refer. Mi-ar face placere sa-l vizionez iar. Multumesc anticipat! happy

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu era cumva gradina secretă?
Nu găsesc pe net oricum.

| Katsune explică (pentru Catrice):

Nnuu cred...am cautat acum pe net, si din ce am inteles, subiectul este destul de diferit; e un desen cu baby bater cel la care ma refer...

| Catrice a răspuns (pentru Katsune):

Cautasem într-o lista cu desene și nu găsisem nimic cu pădure.

| Katsune explică (pentru Catrice):

Ok...poate nu are cuvantul padure la titlu. Eu nu am nici o idee despre cum se chema. Asa isi aminteste mama ca se cheama, dar nu pot fi sigura. Mersi fain pentru interes. Sper sa-l gasesc pana la urma, ca il caut de mult timp...

| Catrice a răspuns (pentru Katsune):

Chestia e ca îmi amintesc de el, dar nu mai știu nimic de nume sad

| Katsune explică (pentru Catrice):

Wow! Super! Grozav! Sper totuși sa-ti amintesti numele. Poate ai doar un lapsus...

| Catrice a răspuns (pentru Katsune):

Cam multe lapsusuri cu desene de pe vremea aia am sad

| Katsune explică (pentru Catrice):

Aia-i frate! Ce să faci? Nu-i bai, ai să-ți amintești tu...