| edy260 a întrebat:

acum cativa ani a apărut un film la Protv,si în film era in viitor și erau un fel de vampri/varcolaci/zombie, ceva de genul si erau parcă 11 preoți care luptau cu ei și restul populației stătea într.un oras înconjurat cu ziduri.La început arata o animație cum că oamenii incercau să omoare acei monștrii dar dar nu reușeau,si apar preoții aia,apoi începe, era o familie de 4 membrii care stătea în afara orașului și intro seara vine o ceată de monștri si tatăl a băgat familia în beci si el s.a sacrificat pentru familie si ziua apare un fel de cowboy modern cu o motocicleta si... apoi mă țin minte că acel cowboy s a împrietenit cu un preot tânăr,(toți arau tineri)si a spus că se va duce în casă monștrilor dar nu a primit permisiunea de la preoții aia mai bătrâni.Si s a dus până la urmă cu cowboy-ul ala si era o secventa cum mergeau ambdoi cu motocicleta.
Asta mai tin minte din film am văzut puțin dar am adormit cred că aveam 11 ani,acum am 14, si stiu ca sunt greșeli,cred, si stiu ca e cea mai proastă povestire

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Priest (2011)?
http://www.cinemagia.ro/filme/priest-34056/

2 răspunsuri:
| edy260 explică:

Daaa! Mulțumesc mult!

| faramatania a răspuns (pentru edy260):

Cu plăcere, mulțumesc și eu.