| AlexBlaze a întrebat:

Am facut un video pe care vreau sal postez pe you. tube l-am facut in program movie maker dar vreau sa stiu cum pot sa-l fac sa se deruleze mai repede?

Răspuns Câştigător
| GiulianoSenior a răspuns:

Urmează acești pași:
1. Deschide WMM (windows movie maker). pe stinga vei vedea ca scrie "Movie tasks"
2. Capture video, aici tu poti sa importezi imagini, video, si tot asa mai departe. Daca vrei sa adaugi imagini, apesi pe import pictures. Dupa ce apesi pe aceasta iti va aparea o ferestruica de unde vei putea sa importezi imagini. Adica, my computer, my documents. sau alta mapa in care tii tu imaginile. Apesi import. si astepti putin pina se incarca pozele in WMM. Dupa aceasta selectezi o imagine sau mai multe si le cu ajutorul msului le tragi pe timeline. Acolo va fi scris ceva de genul acesta: "drag media to the timeline to begin making a movie".
3. La imaginile pe care le adaugi, tu poti sa pui efecte diferite. Tot acolo de unde ai importat imagini, mai jos este scris: "Edit Movie". Aceasta inseamna ca aici poti sa pui efecte atit pentru imagini cit si pentru tranzactia dintre imagini.
4. Desigur, muzica sau video clipuri daca vrei sa folosesti, le importezi ca si pe fotografii. Muzica o pui pe spatiul unde scrie Audio/Music. iar video clipul intre pozele pe care le folosesti.
5.Dai jos în stânga (nu chiar jos) la Show Timeline, apoi dai cu săgeata pe imaginile de jos pana arata semnul acestea apeși pe semn și faci imaginea cât mai mare, la fel faci și la celelalte.
6. Slavarea cliupului pe care il faci. Finish Movie. iti va aparea: save to my computer, save to CD, send to e-mail.si tot asa mai departe. Mai bine foloseste save to my computer. Insa fii atenta ca daca vrei sa salvezi aceasta nu se va intimpla in 2 secunde. si va lua ceva timp. poate si 5 minute.